Кримінал

Вища рада правосуддя дозволила взяти під варту суддю із Чернігова, якого затримали на хабарі

На засіданні 12 листопада Вища рада правосуддя розглянула подання виконувача обов’язків Генерального прокурора Романа Говди про надання згоди на утримання судді Чернігівського окружного адміністративного суду Лобана Дмитра Вікторовича під вартою.

Лобан підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною третьою статті 368 Кримінального кодексу України, тобто в проханні та одержанні службовою особою, яка займає відповідальне становище, неправомірної вигоди для себе за вчинення такою службовою особою в інтересах третьої особи дій з використанням наданого їй службового становища.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чернігівському судді, якого затримали на хабарі, повідомлено про підозру

Про підозру у вчиненні вказаного кримінального правопорушення судді повідомлено 10 листопада. Наразі Національним антикорупційним бюро України здійснюється досудове розслідування.

Мотиви, наведені у поданні, ВРП визнала обґрунтованими та такими, що підтверджуються наданими Вищій раді правосуддя матеріалами, що містять конкретні факти і докази, які можуть свідчити про вчинення суддею суспільно небезпечного діяння, визначеного Кримінальним кодексом України.

Порушень гарантій незалежності судді під час розгляді подання не виявлено.

Враховуючи, що суддя підозрюється у вчиненні тяжкого корупційного злочину та наявність обґрунтованої необхідності застосування такого запобіжного заходу, Вища рада правосуддя вирішила задовольнити подання виконувача обов’язків Генерального прокурора Романа Говди про надання згоди на утримання судді Чернігівського окружного адміністративного суду Лобана Дмитра Вікторовича під вартою, надати згоду на його утримання під вартою.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Джерело: Я і закон

Ще статті по темі

Back to top button