Кримінал

Забруднення земель та зловживання службовим становищем: правоохоронці скерували до суду провадження щодо чиновника Носівської міськради

На Чернігівщині слідчі поліції завершили досудове розслідування та передали прокурору Чернігівської обласної прокуратури для направлення до суду матеріали кримінального провадження з обвинувальним актом щодо посадовця, причетного до забруднення понад 3,4 га землі та безпідставної сплати з місцевого бюджету більш як 350 тисяч гривень приватній фірмі.
Про це повідомляють у поліції Чернігівської області.

Слідство встановило, що посадовець Носівської міської ради Ніжинського району (відповідальний, зокрема, за питання благоустрою) надав вказівку вивозити тверді побутові відходи не на спеціальний полігон, а на неогороджену земельну ділянку поблизу урочища. Внаслідок цього держава зазнала екологічної шкоди на суму понад 400 тисяч гривень.

Щоб приховати неправомірні дії, чиновник сприяв укладенню низки договорів із приватною фірмою щодо утилізації стихійного сміттєзвалища. Фактично фірма не проводила таких робіт, що спричинило збитки місцевому бюджету в сумі понад 350 тисяч гривень.

Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування за фактами забруднення земель відходами, що спричинило тяжкі наслідки (частина 2 статті 239 Кримінального кодексу України) та зловживання службовим становищем з метою одержання неправомірної вигоди для іншої юридичної особи (частина 2 статті 364 Кримінального кодексу України).

За тяжчою зі статей зловмиснику загрожує позбавлення волі на строк до шести років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, зі штрафом від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Матеріали кримінального провадження з обвинувальним актом передано прокурору Чернігівської обласної прокуратури для скерування до суду.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Ще статті по темі

Back to top button