Культура

35 років творчої діяльності чернігівського хормейстера Володимира Коцура

35 років не тільки творчість, а все життя Володимира Коцура пов’язане з колективом, що нині має назву Академічний народний хор Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм. 35 років тому молодий, але досвідчений митець, випускник Національної музичної академії, став хормейстером народного хору.

У творчому багажу вже був досвід роботи з народними хоровими колективами… Але саме Чернігівський український народний хор став долею Володимира Коцура. З 2005-го року він очолює колектив, який протягом багатьох літ є своєрідною мистецькою візитівкою Сіверського краю. І заслужено: Академічний народний хор — це творці, яких об’єднує не тільки любов до народної музики, пісні, танцю, а й, не меншою мірою, до батьківської землі, її традицій і звичаїв. Цією любов’ю артисти хору щиро діляться зі своїми шанувальниками.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Шануймо геніїв свого народу!”: у філармонії виступали бандуристи

6 травня 2023 року митець і педагог, заслужений діяч мистецтв України Володимир Коцур разом зі своїми колегами відзначив ювілей мистецької діяльності великим творчим вечором на сцені обласного філармонійного центру. Колеги привітали маестро теплими побажаннями і запашним українським короваєм.

У концертну програму увійшли твори, який найбільшою мірою змальовують мистецький портрет маестро — народні пісні, вокально-хореографічні композиції, оркестрові твори, зокрема, “Запорізькі козаки”, “ Толока”, “ Зозуля останнього кохання”, “Ой, піду я до млина”, “Шамбелина”, “Ох, і любив козак”. Чільне місце у програмі зайняли авторські твори Володимира Коцура — “Чарівний мій краю”, “Сон древнього собору”, “Солдатська прощальна”, “Сивий птах”, “Село в тополях”… Часто такі твори у виконанні хору вважають народними. І це не дивно, адже композиторський почерк Володимира Коцура впізнаваний саме тому, що базується на глибоко вкорінених, народних традиціях.

Многая літа, Володимире Васильовичу, — у житті і творчості!

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Прес-центр Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм

Ще статті по темі

Back to top button