Автору гімну “Молитва за Україну” відкриють меморіальну дошку на Ніжинщині

630_360_1463851346-7065[1]

У селі Переходівка Ніжинського району відкриттям меморіальної дошки вшанують пам’ять видатного земляка Олександра Кониського – автора слів духовного гімну “Молитва за Україну”.

Про це ЧЕline повідомили у прес-службі Ніжинської райдержадміністрації.

Сьогодні відбудуться урочисті заходи з нагоди відзначення 180-річчя з дня народження Олександра Кониського (1836-1900), видатного земляка, письменника, публіциста, перекладача, громадського діяча, вченого, автора духовного гімну “Молитва за Україну” (“Боже великий, єдиний, нам Україну храни”).

Також, у селі Переходівка відкриють меморіальну дошку О. Кониському. Після того в селі Стодоли пройде святковий концерт.

Довідка.

Олександр Кониський народився в селі Переходівка 6 (18 серпня) 1836 року, виріс у Ніжині. Він автор першої грунтовної біографії Тараса Шевченка, яка не втратила свого значення і нині – “Тарас Шевченко-Грушівський: Хроніка його життя”.

Цю працю високо оцінили Іван Франко та Агатангел Кримський. Створення гімну “Молитва за Україну”, покладеного на музику Миколою Лисенком, припадає на період його праці над дослідженням життя та творчості Тараса Шевченка.

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register