Культура

Чернігівський художник Леонід Могучов отримав міжнародне визнання (Фото)

Приємна новина для поціновувачів мистецтва надійшла з Лондона. Всесвітньою академією науки, освіти, культури і мистецтв присвоєно чернігівцю Леоніду Могучову Міжнародний диплом всесвітньо відомого художника.

Цю високу нагороду наш земляк отримав завдяки наполегливості Олени Балашової, заслуженого працівника культури України, керівника Міжнародного благодійного фонду «INSHE ZHITTIA». Клопотання про увічнення пам’яті художника Могучова надійшло від Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній».

Додамо, що диплом присвоєно 8 травня 2020 року, у річницю смерті майстра пензля. На жаль, через карантинні обмеження лише зараз цей красиво оформлений документ маємо нагоду продемонструвати громадськості.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Відомий на Чернігівщині суддя хоче створити унікальний музей годинників (Фото)

А розпочалася ця історія, яка отримала міжнародний успіх, з виставки у нашому місті, у вересні 2019 року. Тоді, у Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній» була представлена унікальна експозиція з 40 картин Леоніда Могучова «Спадщина», наданих Міжнародним благодійним фондом «INSHE ZHITTIA». Потім виставка помандрувала за межі України. З творчістю талановитого майстра познайомилися також у Великобританії, США, Мексиці, на Кіпрі, в Угорщині, Німеччині, Австрії, Китаї і Японії та інших країнах світу. І на завершення подорожі — картини Могучова експонувалися в столиці нашої держави — у Києві.

Леонід Могучов намалював більше 10000 робіт та ескізів архітектурних пам’яток: церков, маєтків, вітряків, фортець. На жаль, значна частина його творів вже втрачена назавжди. Адже доволі часто художник дарував свої картини. Відтепер, малюнки Могучова зберігаються у багатьох музеях України, а також у приватних колекціях Канади, США, Великобританії, України, Росії, Європи і Білорусії. Частина творів нашого земляка зберігаються у чернігівських музеях, тож ще не один раз вони будуть експонуватися на виставках і ми матимемо нагоду милуватися ними і дякувати Леоніду Могучову за його творчість.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Сергій Черняков, учений секретар Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній»

Ще статті по темі

Back to top button