Чернігівцям уперше презентують муз Тараса Шевченка
6 березня о 12.00 в Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній» (у Колегіумі на Валу) відкривається виставка картин «Музи Тараса Шевченка».
Є в історії кожного народу імена, які становлять його славу, велич і національну гордість. Саме таким і є для України ім’я безсмертного Кобзаря — Тараса Шевченка.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Чернігові про мужність і героїзм «кіборгів» розповідає виставка картин
За життя він здійснив три подорожі Україною, зокрема й Чернігівщиною, та написав 300 поетичних творів, 1 200 малюнків, офортів і картин. Художня спадщина Т.Г. Шевченка складається з творів, різноманітних за технікою виконання та жанрами. Чимале місце серед них належить портретам і автопортретам. Останні Тарас Шевченко створював протягом усього життя. Один із них — широко відомий автопортрет 1840 року, представлений на цій виставці.
Шевченко-художник бездоганно володів різними техніками малярства — олійним живописом, аквареллю, сепією, вугіллям й олівцем, різцевою гравюрою та офортом. Митцем створено у різних техніках близько 150 портретів і жіночих серед них — більша частина.
На виставці в Чернігові представлено 30 портретів з колекції Національного музею Тараса Шевченка, які були написані в різні роки його життя.
Велике місце в малярському доробку Кобзаря належить жіночим образам. Прекрасна половина людства стала символом краси й моральності не лише в поезії Тараса Григоровича. У його портретах відчувається романтичне трактування жіночого образу. Ці твори демонструють прагнення автора передати шляхетні риси характеру і внутрішню чистоту жінок. Вони для Тараса Григоровича були справжніми музами, які надихали його на творчість.
Джерело: «Чернігів стародавній»