Краєзнавчий музей в Анисові: витоки патріотичного виховання в школах
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2024/02/426266671_1535529670567876_2174293125147387029_n-e1708163290560-780x470.jpg)
Із 2000 року в Анисівському ліцеї ім. І. Франка працює краєзнавчий музей. Він складається з трьох кімнат: народознавча, присвячена війні і третя кімната ще наразі в стані змін. У стінах музею організовують безліч народознавчих і патріотичних заходів.
У першій кімнаті зараз експонують вишиті рушники, створені майстринями села.
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2024/02/416714585_356031780685470_17337310972775624_n.jpg)
«Перша кімната в нас пов’язана з нашим проєктом «Генетичний код Чернігівщини». Його мета – розповісти про унікальність нашої батьківщини. Саме про традиції, звичаї, народні страви, мову створений цей проєкт. Ми проводимо в межах цього проєкту в музеї безліч заходів. На Різдво влаштовували вечорниці, діти приносили страви, ми готували вдома. Також проводимо безліч майстер-класів і виховних патріотичних годин до пам’ятних дат. Ми робимо все, аби наш музей був живий», – розповіла для ЧЕЛАЙН Наталія Ігнатенко, директор Анисівського ліцею ім. І. Франка.
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2024/02/426103224_374483165293608_2330577265135548416_n.jpg)
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Цікаві аптечні експонати зберігаються в музеї на Чернігівщині (Фото)
Наразі в школах дуже важливу роль приділяють патріотичному вихованню. Знаючи свою історію, розуміючи своє значення в державі, людина росте справжнім патріотом.
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2024/02/426331308_1592197561531115_1154744523703317558_n.jpg)
«До нас приїжджали волонтери, які допомагали відновлювати пошкоджені будинки в нашому селі, в Лукашівці та Количівці. І один із них був родом з окупованої Луганщини. Він відвідав наш музей і сказав мені: «Якби в нашій школі був такий музей та стільки патріотизму, то, я вважаю, що ворог не зміг би зайти в наше містечко», – пригадує Наталія Ігнатенко, директор Анисівського ліцею ім. І. Франка.
Музей в Анисівській школі – це центр патріотично-національного виховання не лише для школярів, але й для гостей села, які цікавляться історією Чернігівщини.
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2024/02/426587669_1085217372783883_241024304001477556_n.jpg)
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv
Спілкувалась Оксана Замятіна