Модний тренд музею на Чернігівщині: в готелі для помічників саду оселилися «жителі»
Нині багатьом закладам культури доводиться адаптуватися до нових обставин, які виникли через російську агресію. Музеї, бібліотеки, будинки культури та різні творчі центри з питань безпеки наразі не можуть приймати відвідувачів, як до війни. Але все одно культурне життя на Чернігівщині потроху відновлюється.
Окрім того, культурні заклади не можуть презентувати себе тільки як осередки, де щось зберігається – книжки, експозиції, речі. Тож і доводиться йти в ногу з часом і відшукувати нові способи здивувати та зацікавити людей. Тому різні презентації, майстер-класи чи творчі зустрічі – вже звична практика для культурних закладів.
А ось готель для комах є тільки в Сосницькому літературно-меморіальному музеї О.П.Довженка.
Ідея будівництва прихистку для помічників саду належить сосничанці Наталії Петрушенко, яка працювала в закладі науковим співробітником.
«Я в Німеччині була волонтером і, повернувшись до України, задумалася: чому б і в нас таке не створити? За кордоном дуже популярні такі готелі. Вони стоять біля шкіл у парках, навіть біля церков. Готелі ці можуть бути різної величини – від малесеньких, як шпаківня, до величезних», – у коментарі для ЧЕline зазначила Наталія Петрушенко.
Вона розробила ескіз будиночка та вивчила, чим його наповнити. Дерево для виготовлення споруди, обладнання й інструменти надали місцеві підприємці, а безпосереднім виконавцем робіт став ексдиректор краєзнавчого музею Віталій Супрун.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пам’ятник жінкам-жертвам війни, консервний цех вдів і по 5-6 дітей у сім’ях: Косово очима чернігівки
Оскільки на Сосниччині з давніх-давен було розвинене бортництво, то готель для комах вирішили зробити у вигляді стільників, які наповнили різними природними матеріалами – шишками, гілками дерев, мохом, трубочками очерету.
Зрозуміло, що перші «жителі» з’явилися в «новобудові» не одразу.
«Він стоїть робочий, приймає відвідувачів. Але торік він був новий, тож для комашок його запахи були незнайомими, тож їх мало там селилося. Цьогоріч же було друге літо, як він з’явився. Я знаю, що в ньому жителі є. Не так прям страшне, як популярний цей готель, але стоїть, нікуди не дівся», – розповіла Наталія.
До речі, готелі для комах – це не лише модний тренд. Розведення комах сприяє збереженню біорізноманіття та збільшенню кількості птахів. А ще наявність будиночків дає змогу спостерігати за життям комашок, а це корисний досвід для екологів.
Ірина Осташко
Фото надані музеєм
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv