На Чернігівській сцені виступив канадський піаніст Любомир Мельник (Фото)

  • На Чернігівській сцені виступив канадський піаніст Любомир Мельник (Фото)
  • На Чернігівській сцені виступив канадський піаніст Любомир Мельник (Фото)

Канадський піаніст Любомир Мельник у рамках світового туру, присвяченого своєму 70-річчю, 11 грудня 2018 року виступив на сцені Чернігівського обласного філармонійного центру.

Донедавна його не визнавали критики та слухачі. Після 60-ти прийшов успіх. І у Чернігові «найшвидший піаніст світу» зібрав аншлаг у залі філармонійного центру: глядача зацікавила можливість наживо побачити, що таке «continuous piano music», або «безперервна музика» – фортепіанна техніка, побудована на дуже швидких нотах і складних нотних послідовностях, що завдяки обертонам створює єдине звукове полотно.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Відбулася святкова концертна програма юних клейнодівців

Світовий тур Любомира Мельника — це Данія, Велика Британія, Німеччина, Бельгія, Нідерланди, Польща. Та 16 концертів в Україні. Українську частину туру музикант почав з Івано-Франківська, звідки колись емігрували його батьки. У Чернігові піаніст уперше, тож чернігівська публіка фактично знайомилася з композиторською творчістю і виконавською майстерністю Любомира Мельника, який свого часу встановив два світові рекорди: за швидкістю гри (19,5 нот за секунду кожною рукою) і за найбільшою кількістю нот за годину гри.

Лише основу своїх творів композитор і виконавець фіксує в нотах. «Музика мусить бути жива», – пояснює пан Любомир. І програма кожного виступу унікальна. У чернігівському концерті Любомира Мельника прозвучали великі композиції, в тому числі «Butterfly» і «Windmills», написані для двох фортепіано.

Спілкуючись із глядачами, композитор зазначив, що наживо його музика звучить значно краще, ніж у записі. «Я відчуваю, що люди тут розуміють мою музику, чують її, – каже музикант. – Вони чують Бога, чують небо. Чують великі речі».

Прес-центр Чернігівського обласного філармонійного центру
фестивалів та концертних програм

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register