Названо лауреатів обласної премії ім. Г.Верьовки

7

20 серпня 2020 року в обласному філармонійному центрі фестивалів і концертних програм — провідній установі Чернігівщини в галузі музичного мистецтва — відбулося засідання  комісії з визначення лауреатів обласної премії імені Григорія Верьовки.

Премія цього року буде вручена вперше і надалі призначатиметься щороку з метою вшанування пам’яті композитора, видатного хорового диригента, педагога, народного артиста України, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка Григорія Верьовки. Нею нагороджуються колективи і митці, які зробили вагомий внесок у популяризацію  професійного та кращих зразків аматорського мистецтва, у збереження та розвиток українських національних традицій у галузі вокально-хорового, хореографічного, музично-інструментального мистецтва та мистецтвознавства Чернігівщини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Визначено лауреатів обласної літературно-мистецької премії ім. М.Коцюбинського

Члени комісії на чолі із заступником голови облдержадміністрації Андрієм Подорваном обговорили кандидатури в таких номінаціях: вокально-хорове мистецтво — академічний народний хор Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм (подання зробив обласний філармонійний центр фестивалів та концертних програм); музично-інструментальне мистецтво та мистецтвознавство — заслужений діяч мистецтв України, кандидат мистецтвознавства, професор Національного університету «Чернігівський колегіум» ім. Т.Г. Шевченка Олег Васюта (подання зробив Національний університет «Чернігівський колегіум»); хореографічне мистецтво — зразковий дитячий художній колектив театр танцю «Слов’яни» КП «Міський Палац культури імені В’ячеслава Радченка» Чернігівської міської ради (подання зробив Міський Палац культури).

Так, члени комісії відзначили, що Академічний народний хор зробив неоціненний внесок у розвиток музичного мистецтва Чернігівщини та у справу збереження та примноження українських вокально-хорових традицій. Олег Васюта, відомий громадський діяч, мистецтвознавець, педагог, активний дослідник музичної культури Чернігівщини, зарекомендував себе як хороший організатор під час проведення заходів, пов’язаних із вшануванням пам`яті Григорія Верьовки, які регулярно проходять у Березнянському  краєзнавчому музеї, на Співочому Полі в смт Березна Менського району, Національному університеті «Чернігівський колегіум», обласному філармонійному центрі фестивалів та концертних програм. А танцювально-театралізовані постановки театру танцю «Слов’яни» є взірцем високої професійності та майстерності виконання.

Після обговорення кандидати шляхом відкритого голосування були затверджені членами комісії як переможці конкурсу.

Чернігівська обласна Премія імені Григорія Верьовки вручається у третю неділю вересня під час проведення обласного фестивалю пісні і танцю імені Григорія Верьовки на батьківщині композитора і диригента у смт Березна Менського району Чернігівської області. Це є не тільки умовою отримання премії, а й почесним обов’язком лауреата. Цього року премія буде вручена на фестивалі 20 вересня. Члени комісії обговорили організаційні питання проведення мистецького форуму у Березні.

Пресцентр обласного філармонійного центру

фестивалів та концертних програм

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register