Культура

Письменник Юрій Сбітнєв вважає Чернігів планетою людей, яких немає ніде

26 квітня в Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. В. Г. Короленка відбулася зустріч із російським письменником Юрієм Миколайовичем Сбітнєвим.

result_IMG_8484

Бесіда була про минуле та прийдешнє. «Пройшло вже 10 років, як я назавжди зустрівся з Черніговом», – наголосив Юрій Сбітнєв. Він розповів, що сповідує і чим живе.

Призначення людини: творити на Землі. Для Юрія Миколайовича древня мова є джерелом нових книг. Чернігів – не просто місто, а планета людей, яких немає ніде. Він обійшов усю Росію. Скрізь шукав людяність. Перша якість українського народу – доброзичливість. А ще характерна риса чернігівців – неквапливість.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Він вбирав біль простих людей» – у Чернігові вшанували пам’ять відомого українського письменника

Письменник не визнає майбутнього. «Майбутнього немає, це ілюзія, минуле і сьогодення мають реальну основу. Вектор пізнання світу спрямований у минуле. Я не приймаю догмату про те, що Бог створив чоловіка і з його ребра – жінку. Наш предок сповідував матір усіх богів — жінку, створену зі світла й добра. Їй судилося народитися, наділеною духом любові. Чоловік створений із глини і праху, і Бог в нього вдихнув силу, а жінка вдихнула любов у чоловіка», – такими думками письменник поділився з аудиторією.

Дуже багато довкола неосвіченості. Для письменника жити – означає працювати. Юрій Миколайович пише другу книгу «Велика княгиня», праця над якою дається йому важко. Події, які описуються в книзі, відбувалися наприкінці XII століття. Протягом розмови письменник надав визначення поняттю «культура»: «Культура – здатність зрозуміти іншу людину, але не лише зрозуміти, а й прийняти її. Життя вимагає від людей зміни мислення».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Відомий український письменник влаштував у Чернігові творчий вечір

У VIII столітті скіф Анахарсис говорив: «Не довести, а розповісти для пам’яті». У своїх книгах Юрій Миколайович Сбітнєв розповідає історії, які мають реальну основу.

Наприкінці зустрічі письменник подякував керівництву бібліотеки за можливість зустрітися з читачами. А також висловив подяку читачам за запрошення, зазначив, що для нього велике значення має усвідомлення, що його книжки читають. У свою чергу присутні подякували за цікаву розмову, побажали здоров’я, натхнення та добробуту.

 Джерело: Чернігівська ОУНБ ім. В.Г. Короленка

Ще статті по темі

Back to top button