Культура

У Батурині можна буде подивитися на щоденник Пилипа Орлика

Щоденник Пилипа Орлика «Діаріуш» буде виставлений у Національному музеї «Гетьманська столиця» у Батурині, повідомляють у Міністерстві закордонних справ України.

Очільники зовнішньополітичних відомств України Дмитро Кулеба та Франції Жан-Ів Ле Дріан домовилися організувати експозицію до 350-річчя з дня народження Гетьмана.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Батуринський музей запрошує на онлайн-екскурсію

Наразі щоденник зберігається в архіві Міністерства Європи та закордонних справ Франції.

«Я вдячний своєму колезі Жан-Іву Ле Дріану за готовність спільно працювати над експозицією в Україні оригіналу подорожнього щоденника нашого легендарного Гетьмана Пилипа Орлика. Рід Орликів зв’язує Україну та Францію міцними історичними зв’язками, оскільки син Гетьмана Григорій Орлик відіграв важливу роль у французькій дипломатії XVIII століття. Сподіваюся, що восени унікальний щоденник українського гетьмана вперше за майже 300 років після створення прибуде до незалежної та суверенної Української держави. Це буде історична подія для України», – зазначив Дмитро Кулеба.

«Діарій» Пилипа Орлика охоплює кілька років життя Гетьмана у вигнанні, описуючи як його особисте життя, так і політичну діяльність. Щоденник датується 1720-1733 роками і є важливим історичним джерелом середини XVIII сторіччя.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Ще статті по темі

Back to top button