Культура

У бібліотеці Короленка відбулося відкриття виставки картин «Художниця з поетичною душею» (Фото)

У Чернігівській ОУНБ ім. В.Г.Короленка відбулося відкриття виставки картин «Художниця з поетичною душею» чернігівської художниці та поетеси Тетяни Тимошенко в рамках засідання Центру творчого спілкування «Позитив».

Тетяна Сергіївна Тимошенко народилася в Чернігові. Навчалась у міській школі №19. Закінчила Федоскінське училище мініатюрного живопису та Чернігівський державний інститут економіки та управління.

Потяг до мистецтва успадкувала від батька – героя Великої Вітчизняної війни, полковника у відставці Сергія Антоновича Довгаля, який закінчив художню школу та грав на музичних інструментах.

Тетяна Тимошенко – член Всеукраїнської творчої спілки «Конгрес літераторів України», Чернігівського народного аматорського об’єднання художників «Деснянська палітра» та незмінна учасниця Всеукраїнського поетичного фестивалю «Стартап «Дотиком душі», заснованого бібліотекою три роки тому.

На рахунку пані Тетяни понад 30 виставок і творчих зустрічей. Але вона не лише чудова художниця, а й прекрасна поетеса. Друкувалась у місцевих газетах і журналах, неодноразово виступала співавтором і художнім оформлювачем літературного альманаху «Фортуна». В 2005 році вийшла її збірка поезії і прози «Лист незнайомки», а в 2014 – поетична збірка «Тигрова лілія».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Визначено лауреатів обласної премії імені Михайла Коцюбинського

На виставці «Художниця з поетичною душею» представлено 18 робіт здебільшого в жанрах пейзажу та натюрморту.

«Картина, – вважає Тетяна Тимошенко, – це коли на зображуваний предмет чи явище дивляться з любов’ю.» Таке її кредо в житті – дарувати любов, радість, приємні емоції. І вона обрала свій особливий спосіб, як робити людей, що її оточують, трошечки щасливішими. В цій загадковій жінці поєднуються два творчі напрямки – поезія фарб та витончений живопис слова. Всі роботи художниці наповнює неповторний стиль, який відрізняє її від інших майстрів пензля – неймовірне тепло, світло та натхнення відчуваються в кожному кольорі та образі картини.

Тетяна Тимошенко, розповідаючи про експозицію, прокоментувала кожну картину, пересипаючи виступ поезіями-перлинами. Як говорить сама художниця: «В мене кожна картина розмовляє». І справді пейзажі й натюрморти не просто передають зображуваний предмет, за ними завжди ховається філософський зміст, адже, зазираючи глибоко в себе, авторка ділиться своїми емоціями та світосприйняттям.

Після завершення, вернісаж трансформувався в засідання Центру творчого спілкування «Позитив», який нещодавно був створений при відділі мистецтв. Керівниками та організаторами виступили Тетяна Тимошенко та письменниця Наталія Мелуа. На засіданнях центру звучать пісні та линуть поетичні й прозові рядки, чути жарти та філософські розмови про Мистецтво… Словом, там можна віднайти все, що може налаштувати людину на творчість та «Позитив».

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Ще статті по темі

Back to top button