Культура

У бібліотеці Короленка відбувся показ та обговорення фільму

У читальному залі Чернігівської ОУНБ ім. В.Г.Короленка 20 листопада Центр правової інформації спільно з ГО «MART» провів показ та обговорення фільму-учасника Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA Оксани Бурої «Лізо, ходи додому!» (Литва, Естонія) про права дитини; відбулося ознайомлення з книжковою викладкою «Права дитини в Україні».

В основі сюжету фільму – історія дівчинки з неблагополучної родини, що постійно тікає з дому. Її життя похмуре й жорстоке, тому вона шукає прихистку в природи, де в неї вибудуваний власний світ – там панують ігри, музика й магія. У дівчинки настільки багата уява, що вона здатна переживати нескінченні запої батьків. Найбільш приголомшливим у цьому фільмі є те, що він дає можливість усвідомити жах ситуації, але не піддатися темряві гнітючих подій на екрані.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У фільмі “Донбас” показали, як мера Ніжина облили багнюкою

Не випадкова й дата проведення, адже 20 листопада відзначається Всесвітній день дитини як день світового братерства і взаєморозуміння дітей. 20 листопада 1959 року Генеральна Асамблея прийняла Декларацію прав дитини, а 20 листопада 1989 року – Конвенцію про права дитини. З 1990 року у Всесвітній день дитини відзначається річниця прийняття цих основоположних документів у сфері захисту прав дитини.

На заході були присутні: учні Чернігівської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 19, студенти Чернігівського обласного педагогічного ліцею для обдарованої сільської молоді Чернігівської обласної ради, викладачі, ЗМІ та громадськість міста.

Після перегляду кінострічки відбулося її жваве обговорення. Присутні дуже уважно дивилися фільм, а потім відповідали на запитання: Які ви знаєте права дитини? Що найбільше вразило вас у цьому фільмі? Чи були у фільмі порушені права дитини і які саме? Чи є у Лізи майбутнє і що чекає на неї? Модератор кінопоказу Андрій Міщенко поспілкувався з дітьми, розказав, які права вони мають, згідно з Конвенцією ООН, і чому їх не можна порушувати.

Головна думка, яка прозвучала серед присутніх, була єдиною: дитина потребує любові та піклування, доброзичливого ставлення до себе. Одне з основних прав дитини – це право на любов, а задовольняти його мають БАТЬКИ!!! Позбавлення всього вище перерахованого призводить до тяжких психічних і моральних порушень.

Аби запобігти насильству в сім’ї, такі фільми варто переглядати як дорослим, так і дітям.

На завершення модератор надав поради, куди можна звертатися по допомогу в разі порушення прав дитини.

Ще статті по темі

Back to top button