Культура

У селі на Чернігівщині «оживає» народний музей (Фото)

У 1960 році в селі Стольне на добровільних засадах був створений краєзнавчий музей, якому в 1968 році присвоїли звання народного.

Між тим, багато років музей просто був, натомість активна музейна діяльність закипіла лише не так давно, коли музей очолила молода й активна керівниця.

«Директорці закладу подобається робота, до того ж вона має відповідну освіту і розуміння, працює завзято.

Загалом усередині музею вже багато чого змінилося, але процес змін ще триває. Бо на це треба неабиякі кошти. Але потрохи своїми силами справу з місця рухаємо. У музеї був проведений мінімальний ремонт, трошки освіжили все. Щоправда, деяким кімнатам приділили більшу увагу. До музею перенесли колекцію робіт нашого відомого гончаря Олега Луцука. І директорка закладу своїми силами також уже багато чого зробила», – в коментарі для ЧЕЛАЙН зазначив Костянтин Пасічник, староста Стольненського старостинського округу. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Подробиці про вчорашній вибух у Менській громаді та стан постраждалого

Потроху музей стає центром не лише історичної пам’яті, а й активностей, адже, окрім безпосередньо музейної роботи, в ньому почали проводити різні заходи чи майстеркласи, наприклад із виготовлення оберегу.

Староста каже, що важливо, аби заклад працював не лише, як кажуть, для галочки, а повноцінно. Бо село немаленьке, з давньою історією. До того ж, було б цікаво, аби до Стольного також вели туристичні маршрути. Бо показати гостям мають що. Але особливо багато в музеї фотографій.

«Колись у селі був колгосп-мільйонер. Тож відбувалося багато подій: впроваджували технічні новинки, приїжджали президенти й інші поважні люди. Тож є багато фотографій, який вигляд село мало раніше, хто з гостей бував, які концерти відбувалися, наприклад концерт Павла Зіброва.

Планшетів із фотографіями – багато. Але плануємо їх переробити, бо водночас представлено багато комуністичної інформації. Хочемо, щоб просто було більше інформації про село без радянської ідеології», – розповів Костянтин Пасічник.

Окрім світлин, у музеї зберігається чимало різних артефактів із сільської минувшини, зокрема багато речей, знарядь праці, якими в побуті користувалися бабусі чи прабабусі, чимало вишитих рушників.

Щоправда, староста зізнається, що були сподівання завершити всі роботи в музеї швидше. Але ні особливих можливостей, ні людей наразі немає, все робиться своїми силами. Тому все й повільно. Але Костянтин Пасічник каже, що людям – цікаво.

«Місцевим нашим людям цікаво, із задоволенням приїжджають до музею люди, у яких родичі, зокрема бабусі, жили в нашому селі. Адже ці люди також мають спогади, пов’язані з нашим селом.

Коли зробимо все, як задумано, то, думаю, цікавість до нашого закладу підвищиться. І люди знатимуть, що до Стольного обов’язково треба заїхати», – впевнений Костянтин Пасічник.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Ірина Осташко

Фото – зі сторінки Стольненського краєзнавчого народного музею

Ще статті по темі

Back to top button