Культура

Український «Страдіварі» родом з Чернігівщини (Фото)

Саме так називали Олександра Корнієвського, уродженця с. Данилівка (Менщина), а ще новатором «вдосконаленої версії» бандури, що дало можливість  виконувати на ній будь-який музичний твір. По суті він створив новий музичний інструмент — хроматичну концертну  бандуру, суттєво вдосконаливши існуючу на той час кобзу.

Свій інструмент майстер вдосконалював постійно, протягом майже 100-річного віку (1889 – 1988рр.): і знаходячись в окопах І світової війни (до речі саме тоді він почав давати платні концерти, кошти від яких йшли у фонд поранених), і радянські концтабори його також не оминули: за так звану антирадянську пропаганду отримав 10 років сибірських таборів. Однак і в засланні працював музичним майстром та постійно вдосконалював бандуру.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Школярі з усієї Чернігівщини створили «Новорічну композицію» (Фото)

Після реабілітації повернувся на Чернігівщину, жив та працював у Корюківці. Останню свою, 180-ту, двогрифну бандуру, «Ювілейну», зробив у віці дев’яноста років.

В історію української культури Олександр Корнієвський увійшов як видатний майстер музичних інструментів (насамперед бандур) та як художник-оформлювач (оздоблював свої вироби різьбленням, інтарсією, інкрустацією, малюваннями). Музичні інструменти майстра знаходяться у багатьох колекціях як в Україні, так і далеко за її межами. Автор їх підписував і датував.

Найбільша кількість його інструментів знаходиться у музеї бандур у Ялті, у Чернігівському обласному історичному музеї ім. Тарновського, у його меморіальній кімнаті в Корюківці, в музеї народної архітектури та побуту України, Корюківській школі мистецтв.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Джерело: Чернігівщина туристична

Ще статті по темі

Back to top button