Культура

Вперше на Чернігівщині творчим колективам та митцям вручили обласну премію імені Григорія Верьовки

Уже вчетверте на Чернігівщини проходить Обласний фестиваль української пісні і танцю імені Григорія Верьовки, який відбувся 1 жовтня в Чернігівському обласному філармонійному центрі фестивалів та концертних програм. Захід присвячений 125-річчю від дня народження Григорія Верьовки — видатного українського диригента,  композитора, народного артиста України, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка. А також 100-річчю заснування Березнянської школи мистецтв імені Григорія Гурійовича Верьовки та Міжнародному дню музики.

Вперше, у рамках фестивалю, кращі колективи і митці Чернігівщини у галузі вокально-хорового, хореографічного, музично-інструментального мистецтва та мистецтвознавства відзначені обласною премією імені  Григорія Верьовки, яка започаткована у 2019 році рішенням Чернігівської обласної ради.

У номінації «Вокально-хорове мистецтво» премією нагороджено  академічний народний хор Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм — художній керівник та головний диригент заслужений діяч мистецтв України Володимир Коцур.

У номінації «Хореографічне мистецтво» премію вручено зразковому  АМАТОРСЬКОМУ колективу «Театр танцю «Слов’яни» комунального підприємства «Міський Палац культури імені В’ячеслава Радченка» Чернігівської міської ради. Керівники — заслужений працівник культури України, відмінник народної освіти Володимир Дядечко та відмінник народної освіти Марина Дядечко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Чернігові вручили премії імені Софії Русової та Георгія Вороного

У номінації «Музично-інструментальне мистецтво і мистецтвознавство» Премією нагороджено професора Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Тараса Григоровича Шевченка, кандидата мистецтвознавства, заслуженого діяча мистецтв України  Олега  Васюту.

Також, за вагомий внесок у  розвиток  культури і мистецтва Чернігівщини Почесною грамотою Чернігівської обласної державної адміністрації нагороджено:

— Саченко Максима Анатолійовича, директора школи та викладача по класу акордеона.

— Маркович Галину Василівну,  викладача по класу баяна та акордеона.

— Саченко Тетяну Геннадіївну,  викладача по класу хорових дисциплін, академічного та естрадного вокалу.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Департамент інформаційної діяльності  та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Ще статті по темі

Back to top button