Культура

Як у Козельці кіно знімали

Інколи «мінуси» неочікувано перетворюються в «плюси». Так сталося і в Козельці: місцеві мешканці вже давно хотіли прибрати з будинку надпис ще радянських часів, який закликав російською мовою: «Граждане! Соблюдайте правила пользования газовыми приборами!» Та саме ця п’ятиповерхівка з частково розгубленими металевими літерами привернула увагу знімальної групи. Режисер та автор сценарію фільму Наталія Ворожбит об’їхала чимало міст Київщини в пошуках потрібної картинки, а знайшла її у нас у Козельці.

Тож, починаючи з 24 жовтня, на шість днів територію біля «Фори» заполонили члени знімальної групи (їх тут близько 40 чоловік). Згадана п’ятиповерхівка з надписом обов’язково має потрапляти в кадр. Сцена, котру знімають, проходить на зупинці (її привезли і встановили задом до багатоповерхівок ще першого дня). Згодом до зупинки додалося і приміщення старенького магазину (його теж привезли кияни з собою), тому звичний для козельчан супермаркет у кадр не потрапив.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кіноманія по-чернігівськи: жителі області про культові фільми сучасності

— Які ще зміни були зроблені заради фільму?

— Ми просили усіх мешканців будинків, котрі потрапляють в кадр, щоб вони заклеїли вікна скотчем навхрест – так роблять жителі Донбасу, а саме про них ми і знімаємо нашу кінострічку, — розповіла Наталія Ворожбит. – Та з людей мало хто пішов нам на зустріч: лише кілька квартир позаклеювали свої вікна (може, люди бояться будь-яких асоціацій з війною?). Ще позаду зупинки опинився приватний будинок ніжно-зеленого кольору. Такі фарби не звичні для «сірої» зони. Тож ми просили дозволу в господарів перефарбувати дім на час зйомки, потім ми все перефарбували б назад. Та вони не погодилися. Довелося закрити стіни будинку риштуванням – на це господарі дали згоду. А більше нічого ми й не чіпали.   

— Розкажіть більше про сам фільм.

— Він показує події 2015 року в зоні АТО. Кіно складається з 4 новел. Дія однієї з них відбувається в невеликому селищі на Донбасі, де розташована українська військова база. У Козельці знімаємо виключно ті сцени, що відбуваються на зупинці та біля магазину.

— Кого з відомих акторів можна буде побачити у стрічці?

— Я принципово брала маловідомих акторів, щоб глядач відчув правдоподібність. Я не хочу, щоб, скажімо, Ірма Вітовська грала жительку Донбасу, чи будь-хто інший із знаменитостей. Мені цікаво відкривати нових майбутніх зірок. Тому і акторів набирала з різних театрів – з Івано-Франківська, з Чернігова, з Маріуполя, з інших міст. Є у нас і дівчатка, які взагалі не мають акторської освіти, із спортколеджу.

— Чи залучали ви козелецьких людей, наприклад, для масовки?

— Ні, не залучали. Бо в цій частині фільму немає великої масовки. Тому нам і своїх людей вистачило.

— Коли чекати на прем’єру фільму?

— Десь у 2020 році, може, навесні. Це авторське кіно, воно складне, воно відображає справжнє життя людей в зоні АТО, з усіма його непривабливими сторонами. Тому, мабуть, його покажуть у кінотеатрах, і навряд воно йтиме по телебаченню.

— Дякую вам за інтерв’ю й бажаю успіхів у подальшому!

— Дякую вам, що нас, усю знімальну групу, чудово прийняли в Козельці!

Козелецька селищна рада прийняла кіно-гостів справді гостинно. За словами Павла Кирія, працівника КП «Муніципальна варта», жодного прикрого інциденту за всі шість днів не було. Єдиною маленькою незручністю стало перекриття в’їзду для транспорту біля магазину «Фора», але люди здебільшого ставилися з розумінням до ситуації. Тож чекатимемо виходу стрічки з козелецькими будинками.

Сайт Козелецької селищної ради

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Ще статті по темі

Back to top button