«Фармацевтичний бонус»: чернігівцям відшкодовуватимуть витрати на ліки

Понад 90 % лікарських засобів на ринку купуються за кошти населення.

Водночас пацієнти вживають ліки, що не відповідають показникам поширеності хвороб, і надають пріоритет другорядним препаратам.

Іншою проблемою є низька купівельна спроможність населення (на тлі девальвації гривні) та низька інвестиційна привабливість фармацевтичного ринку України. Щоб вирішити згадані проблеми, МОЗ з 1 січня 2017 року планує вжити наступних кроків (реімбурсація):

  1. Створити та запровадити Національну політику лікарських засобів. Це документ, що узагальнить, спрямує та конкретизує плани розвитку галузі. Його основними елементами є доступність лікарських засобів, фінансування системи забезпечення лікарськими засобами, системи постачання лікарських засобів, регулювання та забезпечення якості лікарських засобів і раціональне застосування лікарських засобів.
  2. Створити національний перелік основних лікарських засобів з урахуванням рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), що міститиме лише ті лікарські засоби, що мають обґрунтовану доказову базу своєї ефективності та містяться в міжнародних протоколах лікування пацієнтів.
  3. Запровадити референтні ціни на лікарські засоби, що внесені до Національного переліку основних лікарських засобів.
  4. Запровадити реімбурсацію вартості лікарських засобів, що входять до Національного переліку основних лікарських засобів, із використанням референтних цін.

Основним пріоритетом запровадження реімбурсації в 2017 році стане лікування хвороб, що першочергово впливають на основні показники здоров’я населення (серцево-судинні хвороби, цукровий діабет 2 типу, бронхіальна астма) та ефективно лікуються на амбулаторному етапі. Відшкодування вартості ліків визначатиметься Національним переліком основних лікарських засобів у 2017 році, що складається з 22 міжнародних непатентованих назв.

Щоб знизити ціну та підвищити доступність ліків, треба спростити доступ до закупівлі іноземної валюти імпортерами лікарських засобів і стабілізувати можливі валютні ризики. Крім того, ПДВ на лікарські засоби та медичні вироби зменшиться до 2-5%, а оптові та роздрібні націнки обмежаться у вигляді регресивних націнок (вища ціна – менша націнка).

ДОВІДКА:

РЕІМБУРСАЦІЯ (англ. reimbursement – виплата компенсацій) – загальноприйнята назва в міжнародній практиці охорони здоров’я процесу, за допомогою якого система охорони здоров’я впливає на доступність ліків і медичних послуг для населення.

Основний принцип фармацевтичної допомоги – забезпечення економічної (ціна) і фізичної (наявність на ринку країни) доступності лікарських препаратів для всіх верств населення, що забезпечується функціонуванням механізму державного регулювання ціноутворення.

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register