Спецкомісія допомагатиме чернігівцям у створенні ОСББ

У Чернігові запрацювала спеціальна комісія, яка буде проводити обстеження технічного стану житлових будинків, комунікацій та електричних мереж.

8309_2

За результатами перевірки буде наданий експертний висновок для участі в «Програмі сприяння створенню ОСББ та підтримки будинків ОСББ та ЖБК на 2016-2018 роки».

Про це ЧEline повідомили в прес-службі Чернігівської міської ради.

До комісії, яку очолює заступник міського голови Олександр Кириченко, увійшли також начальник управління капітального будівництва міської ради, керівники двох житлово-комунальних підприємств, провідні фахівці ТЕЦ, Чернігівводоканалу, Облтеплокомуненерго, радник заступника міського голови з питань створення та підтримки ОСББ.

8309_3

Днями відбувся перший інспекційний виїзд комісії на об’єкти – в будинки, які претендують на участь у міській Програмі для ОСББ та державних програмах з енергоефективності.

Міська програма передбачає співфінансування капітальних ремонтів у будинках мешканцями та міським бюджетом  у пропорції 20% на 80%.

Наразі у Чернігові зареєстровано 8 ОСББ, ще 20 знаходяться на стадії реєстрації.

8309_5

За словами заступник міського голови Олександр Кириченко, комісія створена для того, щоб на основі обстежень дати висновок, що саме потрібно корінним чином змінити в будинку.

Серед таких – пропозиції з можливою повною заміною труб водопостачання і водовідведення, утепленням труб гарячої води, заміною труб теплопостачання, встановлення будинкових лічильників тепла, проведенням заміни або капітальних ремонтів ліфтів, утепленням зовнішніх стін будинків, заміною вікон у під’їздах на енергозберігаючі, а також заміною вхідних дверей де це необхідно.

8309_6

– Після обстеження в перших 8 будинках ми в максимально короткі строки зробимо експертизу та проекти, а після цього – почнемо ремонтні роботи, – сказав Криченко.

Всього цього року у проекті візьме участь 20-20 будинків.

– Більше до морозів просто не встигнемо. Але за зиму треба підготуватися, щоб наступного року вийти на показник у 200 будинків. А в перспективі на 3-5 років – оновити весь житловий фонд, – поділився планами заступник мера.

8309_7

«Першими ластівками», з яких починається ця робота в Чернігові, стали 8 будинків з ОСББ, розташовані в районі готелю «Градецький».

Керівники цих ОСББ для більш успішної роботи об’єдналися в асоціацію і тепер у деяких проектах беруть участь спільно.

Будинки не нові, окремим з них – по 30 років.

При виїзді комісії на місце у першому ж із них кинулися у вічі наявні проблеми з каналізаційними мережами. Вони зношені і, як можна було переконатися, прориваються і затоплюють підвал.

Перші результати роботи комісії мають бути готові до кінця тижня.

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register