Економіка

Верховна Рада підтримала проєкт Держбюджету-2022

2 грудня Верховна Рада підтримала проєкт Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» у другому читанні та в цілому.

Проєкт Держбюджету-2022 вперше ґрунтується на Бюджетній декларації-2022-2024 та враховує підтриманий Верховною Радою ресурсний законопроєкт 5600.

«Проєкт Держбюджету-2022 є результатом злагодженої співпраці Президента України, Уряду та народних депутатів. Ми врахували пріоритети розвитку України на середньострокову перспективу. Бюджет передбачає інвестування коштів платників податків у майбутнє нашої країни – успішної та процвітаючої держави», — наголосив Міністр фінансів України Сергій Марченко під час виступу в Парламенті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Понад 5,9 млрд гривень податків отримали місцеві бюджети Чернігівщини

Під час підготовки Державного бюджету України Мінфін спільно з міністерствами та відомствами ґрунтовно опрацював понад 3 тисячі правок народних депутатів. Значну їх частину враховано відповідно до пріоритетів Програми Президента України, а це, зокрема, такі ініціативи, як «Велике будівництво», «Доступне житло», «Туристичні магніти», «Цифрова трансформація», Програми діяльності Уряду та Верховної Ради в межах наявних можливостей ресурсної частини бюджету. Загалом, у рамках Бюджетних висновків враховано парламентські ініціативи на суму понад 37 млрд гривень.

Порівняно з першим читанням доходи державного бюджету зросли на 54,7 млрд грн і визначені в сумі 1 трлн 322 млрд грн. Видатки закладені на рівні 1 трлн 521 млрд грн і враховують фінансування всіх пріоритетних потреб держави, зокрема:

• забезпечення якісного рівня медицини та освіти;

• створення інклюзивного освітнього середовища та безбар’єрного простору;

• підтримку ветеранів;

• посилення обороноздатності й безпеки держави;

• розвиток інфраструктури;

• цифровізацію.

У рамках співробітництва з Міжнародним валютним фондом граничний дефіцит бюджету встановлено на рівні 3,5% ВВП, а в середньостроковій перспективі планується його поступове зниження до 3% ВВП у 2023 році та 2,7% ВВП у 2024-му. Це дозволить не лише продовжити фіскальну консолідацію бюджету, зменшити боргове навантаження, але й збільшить інвестиції в розвиток країни.

 Урядовий портал

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Ще статті по темі

Back to top button