Фейсбучна тема дня: флешмоб розквітлих дерев
Сіверяни дедалі частіше пишуть у Мережі, що в парках і садибах розцвітають дерева. Так у спільноті «Нiжин sos» Олександр Максимець опублікував світлини, що в Ніжині розцвіли каштани й акація.
У коментарях користувачі почали писати, що їхні дерева теж беруть участь у цьому флешмобі.
Але експерти зазначають, що це не дуже добре для дерев. Адже біологічний годинник у дерев може збитися через надто спекотне літо і теплу осінь.
Найчастіше таке явище притаманне рослинам, завезеним з інших кліматичних зон. Радіти повторному цвітінню дерев не варто. Аномалії з вегетативним періодом рослин — ще одне підтвердження стрімкого курсу на глобальне потепління нашої планети. Та це не на користь самим деревам. Бо зацвітають вони не передчасно, а вдруге. Весною вони вже не буятимуть, як зазвичай, адже генеративні бруньки формуються раз на рік — з кінця весни і впродовж літа.
Ще один парадокс — якщо дерева і цвітуть восени, то здебільшого ті, що ростуть поблизу доріг, де повітря найбільш загазоване. Щоб уберегти рослини, потрібно поліпшувати довкілля та якість грунту. В місті це непросто. Раніше була практика за допомогою гідробурів на глибину 70 сантиметрів вводити спеціальний поживний розчин для дерев, корені яких прикриті асфальтом. Тепер цього не роблять.