Безсмертна чума: Куликівщину знову лихоманить

xqhnmt92l312fwdjxys0ip24s[1]

На Чернігівщині знову виявили африканську чуму свиней і, що примітно, в Куликівському районі, де не так давно вирувала пропасниця на території приватного фермерського господарства «Колос».

Цього разу вогнище хвороби виявили в іншому приватному господарстві, розташованому на території колишньої ферми, за 200 метрів від села Грабівка. Експертиза, яку провели в Києві, підтвердила, що тварини дійсно інфіковані.

Начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області Юрій Павлішен запевнив ЧЕline, що наразі ситуація на Куликівщині стабільна і контрольована, бо фахівці своєчасно відреагували на виклик.

«Коли 6 березня отримали офіційний висновок, що це африканська чума, відбулось засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Куликівській РДА, на якій розробили відповідний план й визначили зони, де проводяться протиепізоотичні заходи. Спалено 72 свині: 55 голів, що належали жителям села Грабівка, 11 голів безпосередньо в епізоотичному вогнищі. Також було виявлено 6 туш.

Окрім того, зроблено два охоронно-карантинні пости, на яких цілодобово чергують фахівці, та дезбар’єри. Проведена тотальна дезінфекція не тільки у вогнищі захворювання, а й у господарствах села Грабівка. Ситуація зараз абсолютно нормальна, в самому селі навіть підозр на захворювання немає і скарг від людей не надходить. Під час проведення подвірного обходу підозрілих свиней щодо африканської чуми виявлено не було», – розповів Юрій Павлішен.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Чернігівщині африканська чума свиней косить диких кабанів

За його словами, в райдержадміністрації відбулося ще одне засідання вищеназваної комісії, на якому розглядали питання виплати компенсації громадянам за вилучених свиней. Вирішено воно було позитивно, тож за втрачених п’ятачків селянам виплатять гроші.

Дізнався ЧЕline і про причини спалаху захворювання. Фахівець пояснив, що усе через зв’язок між дикою фауною і людьми.

«В оцьому індивідуальному секторі повністю проігнорований закритий режим роботи свиноферми. Тобто не були дотримані умови, в яких господарі мають тримати свиней. І це один із основних факторів, що призвів до захворювання», – пояснив начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області.

Наразі в Куликівському районі все нібито добре.

ЧЕline жодним чином не сумнівається в правдивості того, що розповів пан Павлішен, але не варто забувати, що випадок зараження тварин у фермерському господарстві «Колос» намагалися приховати від суспільства. Усе через впливовість керівника підприємства Віктора Труша, який до того ж є обласним депутатом.

Тоді на сполох забили не одразу. На рівні району й області Віктору Трушу вдалося домовитися, але коли інформація дійшла до Києва – факт став очевидним. Тільки після цього понад 4 тисячі інфікованих п’ятачків палили півмісяця!

Будь-який зв’язок між хворобою свиней у СФГ «Колос» і новою ситуацією Юрій Павлішен відкидає. Хоча теоретично можна припустити, що поросят, у яких виявили вірус АЧС, ймовірно, могли купити на підприємстві Віктора Труша.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чума і сказ: молода служба підбиває підсумки своєї роботи

«Коли виникла африканська чума на СФГ «Колос», воно працювало в закритому режимі. Потім були накладені карантинні обмеження, і всіх свиней, які перебували в господарстві, спалили. Це понад 4 тисячі голів.

Припускати можна, що завгодно, оскільки африканська чума є не тільки в Чернігівській області, а по всій державі. Але нині майже неможливо встановити, де господар купляв поросят. Тим паче, що свині, яких спалювали нещодавно, за віком і за вагою були значно більші, ніж особини в СФГ «Колос», коли там було виявлено АЧС. Тож, на мою думку, ці два випадки не пов’язані. Такий висновок роблю, зважаючи на факти й аргументи, які маю», – зазначив фахівець

Дійсно, наразі залишається тільки здогадуватися, як вірус потрапив до приватного господарства. Та нині головне не це, а те, що все обійшлося, і проблема не набула загрозливих масштабів.

Поки з 8 березня й упродовж 40 днів триватимуть карантинні заходи, аби унеможливити подальше розповсюдження вірусу. До того ж, на території району практично щоденно працюють фахівці Держпродспоживслужби.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register