До вибухів на військових складах в Ічні може бути причетна приватна фірма
Служба безпеки України виявила витік секретної інформації, що стосується системи охорони арсеналу Міністерства оборони в Ічні Чернігівської області, підірваного в жовтні минулого року.
У матеріалах суду зазначено, що СБУ з 12 грудня 2018 року здійснює розслідування за ч. 1 ст. 328 (Розголошення державної таємниці) Кримінального кодексу, передають «Українські Новини».
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Чернігівщині вибухнув склад з боєприпасами. Триває евакуація. ОНОВЛЕНО. (Відео)
Згідно з інформацією, під час розслідування виявлено, що ПрАТ «Кордон Авіа Сервіс» займається проектуванням і виробництвом продукції охорони технічного призначення. У травні 2015 року ця фірма отримала спеціальний дозвіл від СБУ на здійснення діяльності, пов’язаної з державною таємницею терміном на три роки.
У період з 11 квітня по 11 липня 2018 року в рамках державного оборонного замовлення «Кордон Авіа Сервіс» уклала договори з Міноборони на виконання проектних робіт для проектування будівництва технічних засобів попередження охоронного периметра у військовій частині А1358 (арсенал Міноборони в Цвітосі Хмельницької області) та у військовій частині А1479 (арсенал Міноборони в Ічні Чернігівської області). Крім того, компанія займалася проектуванням будівництва системи відеоспостереження за периметром технічної території арсеналу в Ічні.
«05.12.2018 співробітниками Департаменту охорони держтаємниці та ліцензування СБУ була проведена тематична перевірка стану охорони державної таємниці в ПрАТ «Кордон Авіа Сервіс» та виявлене розголошення державної таємниці працівниками цього товариства», – йдеться в матеріалах справи.
Згідно з інформацією, служба безпеки встановила, що співробітники цієї фірми обробляли секретні відомості (зокрема й ті, що відображають схеми і пояснення до них, плани розміщення устаткування і комунікацій периметрових технічних засобів охорони і розкривають систему охорони арсеналу в Ічні) за допомогою автоматизованих систем, щодо яких не була створена комплексна система захисту інформації.
Таким чином секретні відомості перебували у відкритому доступі в локальній мережі та пересилалися за допомогою всесвітньої мережі інтернет, зокрема через поштовий сервіс Ukr.net.
Нагадаємо, в ніч на вівторок, 9 жовтня, на військових складах поблизу смт Дружба Ічнянського району Чернігівської області сталася пожежа з подальшою детонацією боєприпасів. Екстрені служби евакуювали з небезпечної зони 10 тисяч осіб. Служба безпеки України розглядала версію про ймовірну диверсію. Пожежу ліквідували лише 24 жовтня.