Надзвичайні події

На Чернігівщині бульдозерами знищили масове поховання жертв Голодомору

Частину цвинтаря з похованнями жертв Голодомору зрівняли з землею на Чернігівщині, виконуючи роботи з благоустрою та впорядкування території. Сталося це в селі Івківці Ладанської громади, що на Прилуччині.

Про цей випадок повідомив телеканал «Прилуки».

Селищний голова Роман Ювченко пояснив, що роботи на місці цвинтаря здійснюють за рішенням виконавчого комітету та відповідно до програми благоустрою. Він додав, що в плані територіальної громади ділянка, на якій проводять грейдерування, не вважається кладовищем, і роботи з вирубування чагарників і розрівняння землі були проведені саме на частині ділянки старого цвинтаря, що не містить візуальних ознак будь-яких поховань.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Чернігові планують створити меморіальний знак пам’яті про загиблих захисників

Місцеві мешканці кажуть, що їх ніхто не попереджав і ніхто не радився з ними про роботи на кладовищі. Вони одразу звернулися до селищного голови з проханням зупинити роботи: старожили села знають від своїх рідних про те, що саме в тій частині знаходяться поховання періоду Голодомору. Адже, як відомо, в роки Голодомору над померлими не здійснювалися поховальні обряди за християнською традицією, і захоронення померлих відбувалися в братських могилах, куди поміщали від кількох десятків до кількох сотень тіл людей. За це відповідала окрема спеціально призначена на рівні колгоспу людина.

Згідно з Національною книгою пам’яті, в роки Голодомору в Івківцях загинули від голоду щонайменше 162 людини, серед них – велика кількість дітей. І це лише ті, чиї імена встановлено. Більшість загиблих знайшла свій останній спочинок саме тут, на старому кладовищі. Селяни дотепер відвідують могили рідних.

Цвинтар у Івківцях зазначається одним із понад тисячі місць масового поховання на території України в геоінформаційній системі «Місця масового поховання жертв Голодомору-геноциду», створеній співробітниками Музею Голодомору ще у 2019 році.

Національний музей Голодомору-геноциду звернувся до Голови Ладанської ТГ та голови Прилуцької РДА з повідомленням про цінність і важливість збереження цього місця поховання періоду Голодомору, а також із проханням максимально відновити благоустрій меморіальної території та маркувати її.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Джерело: Музей Голодомору

Ще статті по темі

Добавить комментарий

Back to top button