Відома причина мору риби в Острі

51325063_2583278971698584_1737386959258517504_n

Для з’ясування достовірності поширеної днями в соцмережах інформації про загибель риби в річці Остер на території смт Козелець у районі міського пляжу фахівці лабораторії моніторингу вод і ґрунтів Деснянського БУВР 6 лютого відібрали проби поверхневих вод.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У річці Остер було зафіксовано мор риби: офіційний коментар

За результатами проведених аналізів зафіксовано такі перевищення допустимих концентрацій (ГДК) для водойм рибогосподарського призначення:

– щодо заліза загального – в 6,6 разу (фактична концентрація 0,66 мг/дм3 за ГДК 0,1 мг/дм3);

– щодо марганцю – в 3,1 разу (фактична концентрація 0,031 мг/дм3 за ГДК 0,01 мг/дм3);

– щодо нітрит-іонів – у 3,3 разу (фактична концентрація 0,26 мг/дм3 за ГДК 0,08  мг/дм3).

Вміст розчиненого у воді кисню знаходиться в межах норми і становить 7,31 мгО2/дм3 (за ГДК не < 4,0 мгО2/дм3).

Концентрації інших гідрохімічних показників не перевищують гранично допустимих концентрацій для водойм рибогосподарського призначення.

Слід зазначити, що підвищення концентрації заліза та марганцю в поверхневих водах є характерною особливістю більшості річок Чернігівської області. Це явище носить постійний характер, оскільки зумовлене природною геохімічною обстановкою.

Перевищення показників нітрит-іонів – явище сезонне, спостерігається на річці Остер у зимовий період протягом останніх років. Коливання нітритів пов’язане з активністю фітопланктону під час розкладання неживих органічних речовин і не може спричинити масову загибель риби.

Імовірно, ця ситуація обумовлена зимовою придухою (замором) риби. Це явище виникає, коли після сильних снігопадів і морозів наступає відлига і під товстим шаром льоду концентрація кисню зменшується до критичного мінімуму. Відповідно, можна відзначити, що забруднень поверхневих вод у річці не виявлено.

Наразі проводиться подальший контроль за водогосподарською обстановкою на річці Остер.

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register