Забудовник хотів зекономити мільйони, замаскувавши будівництво під програму «Доступне житло»

2012-08-31_stroit_raboty_obshee

Прокурори області під час вивчення стану виконання законів у сфері містобудування виявили незаконне звільнення замовника будівництва від сплати пайової участі (внеску) у створенні та розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури Чернігова.

Про це ЧEline повідомили у прес-службі прокуратури Чернігівської області .

Як встановлено, на замовлення одного з місцевих учбових закладів нині здійснюється будівництво багатоповерхового житлового будинку із вбудовано-прибудованими приміщеннями соціально-побутового та навчального призначення.

Водночас рішенням виконавчого комітету Чернігівської міської ради, прийнятим у вересні 2013 року, замовника будівництва звільнено від пайової участі у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста з підстав віднесення об’єкта будівництва до житлового фонду соціального призначення (доступне житло).

Однак надання житловому будинку такого статусу здійснено безпідставно, оскільки він не входить до Переліку об’єктів, в яких може придбаватися житло, визначеного Державною програмою «Доступне житло». За таких умов звільнення замовника будівництва від пайової участі у розвитку інфраструктури міста було незаконним.

Слід врахувати, що кошторисна вартість будівництва за затвердженою проектною документацією склала понад 38 млн грн. Розмір пайового внеску, що мав би надійти на рахунки Чернігівської міської ради (не менше 4 % від вартості будівництва), склав понад 1,5 млн грн. Внаслідок таких дій завдано шкоди інтересам держави.

За вказаним фактом прокуратурою області розпочато кримінальне провадження відносно службових осіб Чернігівської міської ради за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.

Досудове розслідування триває.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register