Новини

Освіта в умовах відключення світла: як навчаються полтавські учні

У зв’язку з відключеннями електроенергії через російські обстріли, освітні заклади оснащують обладнанням, щоб забезпечити безперервність навчального процесу. Втім на практиці генератори найчастіше використовують для роботи «Пунктів незламності». Тому учням доводиться використовувати ліхтарі під час навчання. Про це повідомляють новини Полтави — «Полтавська думка».

«Полтавська думка» пише, нині 359 загальноосвітніх шкіл Полтавщини мають генератори. Це 71% від загальної кількості закладів. Водночас 125 шкіл взагалі не мають такого обладнання. Ще 21 освітній заклад не надав даних.

У департаменті освіти міської ради повідомили «Полтавську думку», що різні типи освітніх закладів громади забезпечені 87 генераторами. Проте більшість із них заживлюють котельні і теплопункти під час перебоїв із теплопостачанням.

Окрім того, 31 генератор потужністю 3–9,5 кВт придбали для «Пунктів незламності». Однак, побутові генератори не пристосовані для стабільного електропостачання великих будівель. Тому навчальні заклади не можуть працювати на них. Ситуацію ускладнює обмеження на зберігання паливно-мастильних матеріалів у закладах освіти, яке не дозволяє тримати більше ніж п’ять літрів пального.

На засіданні міськвиконкому Полтави 28 листопада ухвалили рішення перерозподілити 7,6 мільйона гривень у сфері освіти. Найбільшу суму грошей виділили на зарядні станції – 1,3 мільйона гривень. Ще 393 тисячі гривень на пальне та господарські товари. Дещо менші суми виділили на закупівлі ліхтарів для укриття (194 тисячі гривень), на блоки живлення (60 тисяч гривень). Ще департамент підписав договір на закупівлю понад 1700 літрів бензину на суму 99 тисяч 102 гривні.

З Prozorro відомо, шо у листопаді-грудні 21 школа міста придбала зарядні станції EcoFlow моделей River 2 Max, River 2 Pro та Delta 2. Усі договори підписані з 21-річною підприємницею Аміною Гончаровою. У більшості угод закладена переплата на 20-50%. За даними журналістів, Гончарова є дочкою Валентина Гончарова, який неодноразово отримував підряди від міської ради.

Школи Полтави за останній місяць закупили зарядні станції на суму 1,4 мільйона гривень. Оціночна переплата постачальникам становить 200-400 тисяч гривень.

Ба більше, департамент освіти Полтави повідомив, що жоден навчальний заклад у громаді не визначений як об’єкт критичної інфраструктури. Тому електроенергію не відключають лише в тих закладах, які підключені до критичної лінії.

Реклама

Ще статті по темі

Добавить комментарий

Back to top button