Політика

Світлана Заліщук: «Україні потрібен президент, який може зупинити війну і побороти корупцію. Це – Анатолій Гриценко»

*Імідж

22 лютого Чернігівщину відвідала Світлана Заліщук, заступник керівника Центрального штабу Анатолія Гриценка з міжнародних питань, народний депутат України.  У рамках поїздки вона провела лекцію на тему «Сині шапки і місце України у світі» для студентів та викладачів Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, зустрілася з виборцями у Ніжині, поспілкувалася з чернігівськими журналістами. Обговорювали причини підтримки  Світланою Заліщук об’єднання демократичних сил та Анатолія Гриценка на пост Президента України, місце нашої держави у світі сьогодні, значення для України Північного Потоку-2, провал антикорупційної реформи та роль молоді у сьогоденні та майбутньому України.

52898308_723987214661831_8806956605112320000_n

Ви у команді Анатолія Гриценка. Чому?

  • Від майбутнього Президента українці чекають вирішення двох головних проблем: безпеки (тобто припинення війни на Сході) та подолання корупції. Анатолій Гриценко був міністром оборони, тому мир в Україні – для нього цілком реальна для виконання задача. Дійсно, варто бути готовими до того, що завершити війну за тиждень – не вийде. Адже не можна допустити миру на російських умовах.

Щодо подолання корупції. Анатолій Степанович особистим прикладом доводить, що жити і працювати чесно — можна і треба. Він зможе перед рівним законом поставити всіх олігархів і зупинити всі схеми, які існують в Україні.

Крім того, мені імпонує прозорість виборчої кампанії Анатолія Гриценка. Він «за» відкриті дебати між основними кандидатами. Також Анатолій Степанович не приховує, кого він призначить на п’ять ключових посад у країні: міністр оборони, керівник СБУ, міністр закордонних справ, генеральний прокурор і керівник Нацбанку. Гриценко — єдиний кандидат, підтримуючи якого, люди не голосуватимуть за кота в мішку. Адже він вже зараз називає імена тих, хто займе ці ключові посади.

Яке місце посідає Україна на порядку денному безпеки Європи?

  • Твердість європейських та американських колег щодо українського питання залежить він нашої активності. Зарубіжні колеги розуміють важливість миру в Україні, як миру у світі. Але, для багатьох європейців питання корупції – це червона ганчірка. Для європейських політиків дуже важливо допомагати не корумпованій державі. Якщо вони отримують інформацію, що фінансову підтримку, яку вони виділили країні, крадуть, на якій підставі вони захочуть допомагати знову? Корупція відлякує міжнародних партнерів. Світові політичні лідери говорять: ми визнаємо ваш прогрес, ми визнаємо складність умов, у яких ви опинилися, але ми вимагаємо від вас рішучих антикорупційних дій.

Північний Потік-2 – у чому його загроза?

  • Росія уже кілька років будує газову трубу в обхід України. Якщо ця труба запрацює, ми втратимо щороку близько двох мільярдів доларів. Це економічний фактор. Є ще й безпековий. Якщо Європа отримує газ через Україну, Росії складніше на нас військово наступати. Росія не хоче ще більше псувати стосунки з європейцями. Тобто, газопровід в Україні – захист нашої держави від повномасштабних військових дій. Якщо труба працює не через Україну, це розв’язує руки Росії.

Як захистити державу і виграти війну?

  • Ми повинні розвивати нашу армію і оборонну сферу, укріплювати міжнародну коаліцію щодо санкцій проти Росії, реалізовувати внутрішні реформи, щоб рухатися у бік НАТО. І останнє – треба зробити разючу різницю між життям в Україні та на непідконтрольній нам території. Якщо мешканці непідконтрольних  територій побачать, що економіка України розвивається, зарплати платять, є чесний суд, хороші лікарні, вони самі захочуть бути частиною України. Фактор внутрішнього українського прориву – це завдання президента, щоб виграти війну. І всі ці пункти – ключові у передвиборчій програмі Анатолія Гриценка.  При чому всі він втілить протягом п’яти років президенства. Саме тому і йде лише на один термін.

52684535_401062247105683_2968420724840071168_n

Повернення заробітчан в Україну – яким чином досягти?

  • Виїзд молоді закордон – величезна економічна проблема. Наша команда не бачить іншого вирішення цієї ситуації, як боротьба за конкурентоспроможну заробітну плату в Україні. Тоді буде розуміння: навіщо кудись їхати, якщо зарплати в Україні такі ж, як, скажімо, у Польщі. Як досягти такого рівня оплати праці? Залучати іноземних інвесторів. А вони не зайдуть, поки не переконаються у безпеці свого бізнесу на нашій території. І знову – це можливо за умов подолання корупції, наявності чесних судів, органів прокуратури. Боротьба з корупцією і встановлення справедливих судів для Анатолія Гриценка – принципове питання. Він – нетерпимий до таких речей. І тому неодноразово заявляв, що боротьбу з корупціонерами буде розпочинати згори – з Банкової, Кабміну, Генпрокуратури.

Передвиборча соціологія – вірити чи ні?

Мені здається, кожен штаб має свій рейтинг. До того ж, соціологія – наука не точна. Рейтинги в Україні дуже динамічні. За місяць ситуація може змінитися кардинально. Соціологія показує тенденцію, але це не стовідсотковий інформатор рейтингу того чи іншого кандидата. Відвідуючи з робочими поїздками міста України, можу сказати одне – підтримка у нашої команди є. На зустрічах з Анатолієм Гриценком зали – переповнені.  А до виборів – ще місяць. І наша команда й надалі демонструватиме максимально чесну виборчу кампанію та своє бачення розвитку України.

Ще статті по темі

Back to top button