Суспільство

19 операцій на відкритому серці — найсучасніші технології добрались до Чернігова

Чернігівщина – один із тих регіонів України, в якому спостерігається високий рівень смертності від хвороб серця та судин.

Щорічно інфаркти, інсульти, тромбози, інша кардіопатологія забирає життя близько 600 людей, причому дедалі частіше від таких захворювань помирають люди працездатного віку.

Таким чином, проблема боротьби із серцево-судинними захворюваннями в регіоні залишається дуже актуальною, адже в структурі поширеності всіх недуг на цю патологію припадає майже 30 %. Наприклад, лише в Чернігові щорічно виявляється понад 500 випадків інфаркту міокарда, приблизно 300 мозкових інсультів.

На жаль, попри доволі високий рівень забезпечення місцевої кардіологічної служби необхідним обладнанням, тромболітиками, стентами, населення часто-густо звертається до спеціалістів запізно, коли інфаркт та інша ургентна патологія вже загрожують життю людини.

– Останнім часом серцево-судинна хірургія в Чернігові зробила крок далеко вперед, – наголошує головний позаштатний спеціаліст Управління охорони здоров’я облдержадміністрації з хірургії, к.м.н. Валерій Василинчук.

– З’явився апарат штучного кровообігу, робимо аорто-коронарне шунтування, встановлюємо штучні водії ритму, робимо корекції клапанів тощо. Крім того, в області запрацювали три ангіографи «Філіпс»: два – у Чернігівській міській лікарні № 2 та один – в обласному кардіологічному диспансері.

Це дуже дороговартісне обладнання, аналоги якого використовуються лише у провідних спеціалізованих клініках міст-мільйонників і медичних закладах, підпорядкованих Академії медичних наук України.

– Нами, кардіохірургами міської лікарні № 2, вже проведено 19 операцій на відкритому серці – справжній прогрес для місцевої медицини. Причому ми використовували найсучасніші технології, – розповідає кардіохірург Чернігівської міської лікарні № 2 Ігор Венгер.

– Такі втручання ми здійснюємо лише три місяці, втім, отримуємо тільки позитивні результати. Наші спеціалісти вже успішно опанували цей, безперечно, ефективний метод, що здатен повернути людину до нормального і якісного життя. Ми тільки-но починаємо освоювати цей напрям, але сподіваємося, що сучасні кардіологічні технології стануть невід’ємною частиною високотехнологічної чернігівської медицини.

На жаль, кардіохірургія – найдороговартісніший напрям хірургії. Тому не буде таємницею, що левова частка фінансових витрат на операцію лягає на плечі пацієнтів.

– Хоч дивно, але в цьому сенсі ми вигідно відрізняємося від провідних клінік України, – продовжує Ігор Венгер. – Третина від усієї вартості операції забезпечується виключно за рахунок державного бюджету – протези клапанів, оксигенатори, унікальний шовний матеріал нам надає держава і нині все це в нас є у наявності.

Отже, відтепер жителям Чернігівщини для здійснення операцій на серці, судинах і консультування не треба їздити до Києва чи Харкова – місцеві кардіохірурги здатні надати необхідну якісну та кваліфіковану допомогу всім, хто цього потребує.

ajnj (1)

Ще статті по темі

Back to top button