Суспільство

34 вчителі початкових класів з Чернігівщини успішно пройшли сертифікацію-2020

Вдруге в Україні проходила сертифікація вчителів початкових класів. Підводячи її підсумки за минулий рік, начальник Управління освіти і науки Чернігівської ОДА Микола Конопацький зазначив, що у 2020 році спробували власні сили у сертифікації 49 учителів початкових класів Чернігівщини. З них 34 успішно пройшли всі три етапи оцінювання та отримали сертифікати.

Переважна більшість учасників сертифікації – це педагоги з міст та селищ Чернігівщини, в тому числі із Чернігівського району —  17 вчителів, Ніжинського – 8, Новгород-Сіверського – 5 вчителів, по 2  із Прилуцького та  Корюківського районів.

Найбільше сертифікованих учителів із Чернігова – 12, троє вчителів з Ніжинської гімназії №2, по два сертифікованих педагоги із Прилуцької гімназії №5 імені Віктора Затолокіна, Новгород-Сіверського навчально-виховного комплексу «Дзвіночок», Ріпкинської гімназії імені Софії Русової та Борзнянської школи імені Христини Алчевської.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Студентам чернігівських вишів призначено академічну стипендію Кабінету Міністрів України

Дві третини вчителів, які успішно пройшли сертифікацію, мають стаж педагогічної діяльності до 20 років, 6% педагогів – понад 30 років, 11 вчителів мають педагогічне звання.

Цього року пілотування проєкту сертифікації педагогів завершується. 18 січня розпочалася реєстрація для участі у цьогорічному етапі. Загалом реєстрація триватиме до кінця місяця. Загальнодержавна квота для вчителів початкових класів становить 2000 освітян, з них для Чернігівщини — 48. Зареєструватися для участі в сертифікації можна, скориставшись спеціальним сервісом.

Нагадаємо, що сертифікат дійсний три роки. Його наявність дає право на надбавку до заробітної плати у розмірі 20 відсотків та право на позачергову атестацію.
Довідково:
Сертифікація педагогічних працівників – це зовнішнє оцінювання професійних компетентностей учителя, що здійснюється шляхом незалежного тестування, самооцінювання та вивчення практичного досвіду роботи. Метою є виявлення та заохочення педагогічних працівників з високим рівнем педагогічної майстерності, які володіють методиками компетентнісного навчання і новими освітніми технологіями та сприяють їх поширенню.
Сертифікація відбувається виключно на добровільних засадах і передбачає три етапи:
1. Експертне оцінювання професійних компетентностей учасників шліхом вивчення практичного досвіду їх роботи, що організовується Державною службою якості освіти та її територіальними органами;
2. Самооцінювання учасником сертифікації власної педагогічної майстерності;
3. Оцінювання фахових знань та умінь учасників сертифікації шляхом їх незалежного тестування, що організовується Українським центром оцінювання якості освіти та регіональними центрами.
Результати сертифікації педагогічних працівників визначає комісія, створена при Міністерстві освіти і науки України.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Департамент інформаційної діяльності та
комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Ще статті по темі

Back to top button