Аліменти для батьків: що чекає на дітей, які ухиляються від сплати

860_500_2

Громадяни, які сумлінно виконували батьківський обов’язок, а зараз є непрацездатними і потребують матеріальної допомоги, мають право отримати її від своїх дітей. У більшості родин подібне піклування надається добровільно, але у випадку, коли чадо забуває про потреби найрідніших людей, про це у примусовому порядку нагадують йому органи юстиції.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Батька, що не платив аліменти, позбавили права керувати авто

Як розповіла Ірина Свистун, начальник Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми), через небажання віддячити своїм батькам за роки дитинства та за їхні зусилля, витрачені на виховання, особи потрапляють під дію санкцій державних виконавців. Сьогодні статистичної активності у цій категорії справ не спостерігається: 63 провадження про несплачені дітьми аліменти на утримання батьків перебувають на виконанні у фахівців юстиції, зокрема на Полтавщині – 56, на Сумщині –7 та 2 виконавчі провадження на Чернігівщині.

Варто зазначити, покарання за ухилення від фінансової підтримки батьків таке саме, як і для осіб, які заборгували дітям: заборона у використанні транспортного засобу, на перетин кордону, на полювання та користування зброєю. До речі, в разі тяжкої хвороби, інвалідності або немічності батька чи матері, діти, крім сплати аліментів, зобов’язані брати участь й у додаткових витратах рідних.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register