Амброзія: загроза зараження присадибних ділянок

1439926217_ffa9d9df08a1[1]

Незабаром настане пора весняно-польових робіт. На жаль, із насіннєвим та посадковим матеріалом існує велика загроза проникнення та подальшого поширення карантинних організмів, які здатні завдати значної шкоди не тільки культурним рослинам, а й здоров’ю людини.

Про це повідомляє управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області.

Однією з небезпечних карантинних рослин, що може поширитись із неочищеним насінням овочевих, квітково-декоративних і багаторічних культур (конюшина, люцерна та інші) є амброзія полинолиста.

Амброзія полинолиста знижує врожайність сільськогосподарських культур. Розвиваючи масивну наземну частину та кореневу систему, вельми пригнічує ріст культурних рослин.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вбивця-алерген: амброзія «у розквіті сил»

2018-02-27_093427Крім того, вона здатна використовувати в два рази більше води, порівняно з злаковими, значно висушує ґрунт, а також різко знижує його родючість, забираючи з нього велику кількість поживних речовин. У разі високої забур’яненості урожай сільськогосподарських культур знижується до 100%. На луках і пасовищах амброзія витісняє злаково-бобові рослини, що значно погіршує кормові якості сіна та знижує продуктивність трав. Рослина амброзії містить гіркі ефірні олії – через це є неїстівною для тварин.

Ця рослина надзвичайно шкідлива для здоров’я людини. Її пилок – сильний алерген, що викликає сльозотечу, порушує зір, підвищує температуру тіла, відбувається різке запалення слизових оболонок верхніх дихальних шляхів, а це призводить до нападів бронхіальної астми.

Тому фахівці радять бути пильними при виборі насіннєвого матеріалу. Користуватись перевіреними джерелами постачання.

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register