Бджолярі Чернігівщини просять підняти закупівельну ціну на мед

1017702

Бджолярі України б’ють у набат і пишуть листи президенту, прем’єр-міністру та голові Верховної Ради. Хочуть, щоб держава втрутилася і допомогла сформувати галузь, яка, за словами пасічників, зараз перебуває не в кращому стані. Головний акцент робиться на формування ринків збуту меду.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як обрати якісний мед: поради менського пасічника 

Про ситуацію та вимоги розповідає один із тих, хто долучився до звернення, голова громадської організації «Бджолярі Ніжинщини» Петро Балаш.

«По-перше, ми хочемо, щоб нас не травили. Про оброблення полів нас не попереджають. Обробляють поля вдень. І травлять тими отрутохімікатами, якими не можна травити. Дешевими. З-за закордону їх викинули, то вони в нас застосовуються.

По-друге – збут меду. Закупівельники вже спустили ціну далі нікуди. 27 гривень за кілограм. Коли нормальною є ціна 43-45 гривень. Бо на сьогодні все подорожчало – дротики, вощина, дошка на вулики, маска, димар тощо.

І, по-третє, – це доплати за запилення сільськогосподарських культур. У нас ніхто не звертає увагу на це запилення. В інших областях – Полтавській, Кіровоградській, наприклад, – щось роблять. У нас нічого. Чернігівська ж область – вона взагалі забита. Вона була найбіднішою, такою і залишилась», – розповів ніжинський пасічник.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register