Більше половини домогосподарств Чернігівської області вважають себе бідними

1484310505-7081

Підсумки проведеного органами державної статистики вибіркового опитування домогосподарств Чернігівської області щодо самооцінки рівня їхньої матеріальної забезпеченості у 2019 році свідчать, що майже половина домогосподарств (45%) вважала свій дохід достатнім тільки для забезпечення нормального харчування, але вони постійно обмежували себе в придбанні непродовольчих товарів і послуг (в Україні – 37%).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У яких житлових умовах мешкають жителі Чернігівщини

Для 43% домогосподарств області рівень доходів був достатнім, але заощаджень вони не робили. Ще 7% родин мали достатні доходи (грошей вистачало на заощадження). Водночас майже 5% домогосподарств області не вдалося забезпечити навіть достатнє харчування (в Україні – 3%).

За оцінкою матеріального добробуту 63% домогосподарств зарахували себе до бідних, решта – до небідних, але й ще не представників середнього класу.

Серед домогосподарств, яким було запропоновано вказати суму середньодушового грошового доходу достатню, щоб не почуватися бідними, третина зазначила дохід у розмірі від 9 до 10 тис. грн, кожне сьоме – від 7 до 8 тис.грн.

Під час дослідження респонденти повідомили, що в разі значного збільшення доходів вони спрямували б додаткові кошти насамперед на лікування – 28% опитаних, на поліпшення житлових умов або відпочинок – по 22%, на придбання побутової техніки – 6%, на купівлю одягу, взуття або накопичення – по 5%.

Головне управління статистики у Чернігівській області

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register