Суспільство

Бюджет участі 2020/2021 у Чернігові стартував: поданий перший проєкт

Шостий рік поспіль у Чернігові реалізують проєкти Бюджету участі. Цього року через дію карантину старт прийому пропозицій відбувся пізніше, з 15 червня. І вже поданий перший проєкт на тему «Спорт та туризм», його вартість складає майже 1,386 млн грн.

Прийматимуться пропозиції до 10 липня. Про це нагадав заступник міського голови Олександр Ломако вчора на засіданні робочої групи з питань реалізації громадського бюджету (бюджету участі) в місті Чернігові. Він додав, що цього разу структурні підрозділи міськради аналізуватимуть подані проєкти швидше, але електронне голосування відбудеться майже у традиційні строки – з 20 вересня по 4 жовтня.

Члени робочої групи також заслухали звіти авторів проєктів-переможців, які були реалізовані у 2019 році. Ознайомитися з цим звітом можна на офіційному сайті Чернігівської міської ради в підрозділі «Бюджет участі» розділу «Громадянам».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Сосницькій ОТГ приймають проєкти на Бюджет участі

Зокрема, серед реалізованих проєктів — надання послуг денного догляду, соціальної реабілітації та адаптації для людей з інтелектуальними порушеннями. Як повідомила голова ГО «Логос» Надія Лозбень, всього цим проєктом скористалися більше 1500 осіб. І важливим є те, що він розрахований для людей старше 18 років, які вже не навчаються в реабілітаційних центрах чи інших закладах освіти.

Ще один соціально важливий проєкт — «Пізнаємо рідний край, пізнаємо свою країну», в рамках якого проведено 20 екскурсій для дітей учасників АТО/ООС. Діти наших захисників відвідали історичні місця та цікаві локації у Батурині, Седніві, Києві.

У 2020 році за кошти Бюджету участі реалізовується 26 проєктів: 13 малих (до 300 тис.грн) та 13 великих (300 тис.грн – 1,5 млн грн).

Як зазначив Олександр Ломако, не зважаючи на карантинні обмеження, наразі проєкти активно виконуються і до кінця року автори встигають все зробити.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Бюджет участі- 2020 у Коропі: подані три проєкти, скоро розпочнеться голосування

Поруч з цим, він зауважив, що з кожним роком дорожчає вартість виконання робіт. До прикладу, якщо це будівництво багатофункціонального спортивного майданчика, і якщо роботи виконуються комплексно, то вартість проєкту може бути більше ніж 1,5 млн грн. Тому треба найближчим часом подумати над внесенням змін до відповідної міської Програми щодо розширення фінансування.

Наступного разу робоча група з питань реалізації громадського бюджету збереться вже у серпні, коли обговорюватимуть і допускатимуть до голосування нові продані проєкти.

Тож ще раз звертаємо увагу, що спочатку проєкти реєструються авторами в електронній системі «Громадський проект». Після цього друковані оригінали та електронні версії подаються до відділу звернень громадян Чернігівської міської ради (вул. Шевченка,9). Телефони для довідок: (0462) 67-64-76, (0462) 67-70-64. Електронна адреса: [email protected].

Автором таких ініціатив може бути будь-який громадянин України, який досяг 16 років і отримав паспорт. Важливо, що подати можна не більше ніж одну пропозицію, яка стосуватиметься лише одного об’єкта, що належить до комунальної власності територіальної громади м.Чернігова (вулиці, парку, установи: школа, поліклініка, дитячий садочок тощо).

Потім подані пропозиції вивчатимуться та аналізуватимуться робочою групою, до складу якої входять і представники громадськості. А найголовнішим критерієм при відборі проєктів є загальнодоступність та безкоштовність для мешканців міста.

Пресслужба Чернігівської міської ради

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Ще статті по темі

Back to top button