Чернігівські квартири без радіоточок: уряд планує змінити радянські норми

06.03.19.1-strou.net

Мінрегіон хоче вилучити застарілу норму про проектування радіоточки в кожній квартирі. У міністерстві зазначають, що сьогодні для отримання та передачі інформації у разі можливих екстрених та інших надзвичайних ситуацій використовується мобільний зв’язок.

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України розробляє зміни до державних будівельних норм (ДБН), якими пропонується вилучити стару радянську норму про необхідність обов’язково проектувати радіоточки в кожній квартирі.

1551885920-9681

Як повідомив на своїй сторінці у Facebook заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе, відповідні зміни прописані в ДБН «Житлові будинки. Основні положення».

«Живемо у 21 столітті, а така вимога досі є обов’язковою і прописана в чинних нормах щодо проектування житлових будинків. Звичайно, що зараз, у сучасному світі, це недоцільно та не актуально робити у кожній квартирі. І до того ж це зайві витрати на оплату комунальних послуг. Відмінити обов’язкове влаштування цих радіоточок у кожній квартирі, але залишити проектування таких установок по одній на будинок, щоб у разі екстрених та інших надзвичайних ситуацій черговий або консьєрж будинку міг оперативно отримати інформацію та сповістити жителів», – зазначив він.

Парцхаладзе додав, що сьогодні для отримання і передачі інформації в разі можливих екстрених та інших надзвичайних ситуацій використовується мобільний зв’язок.

«Але у випадках, коли такий зв’язок заглушується або блокується, радіоточки є альтернативою», – зазначив він.

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register