Чернігівці вивчатимуть історію України за новою концепцією

nova-concepcija[1]

Історія України становитиме 70 % інтегрованого курсу історії для школярів 10-11 класів – така спільна позиція Міносвіти та Українського інституту національної пам’яті.

Про це ЧЕline повідомив представник Українського інституту національної пам’яті у Чернігівській області Сергій Бутко.

Шкільні навчальні предмети «Історія України» та «Всесвітня історія» для старшокласників реформують: їх об’єднають в один – «ІСТОРІЯ: УКРАЇНА І СВІТ». Новий курс передбачає 3 з половиною академічні години на тиждень або 8 годин на тиждень (профільний рівень навчання).

Ще наприкінці 2016 року почалася дискусія щодо змісту інтегрованого курсу історії для непрофільних 10 і 11 класів. Дехто висловлював побоювання, що в об’єднаному курсі світової та української історії друга просто розчиниться. Розуміючи важливість викладання історії України, Український інститут національної пам’яті активно долучився до розробки нової концепції, що вилилася у викладання саме української історії в світовому контексті.

Днями міністр освіти і науки України Лілія Гриневич та голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович презентували Концепцію базового навчального предмета «Історія: Україна і світ». Згідно з Концепцією, компонент історії України повинен бути не менше, ніж 70% від загального обсягу матеріалу.

«Україна перебувала в епіцентрі багатьох переломних для світової історії подій: Перша та Друга світові війни, Голодомор та Голокост, становлення та розвал комуністичного тоталітарного режиму. Тому інтегроване представлення допоможе нашим школярам краще зрозуміти історію України та світу», – зазначив Володимир В’ятрович.

Нова Концепція викладання історії має на меті розвивати у школярів інтерес до знань про минуле українців на тлі світової історії. Інтегрований предмет сприятиме виробленню стійкості школярів до маніпуляцій навколо історії завдяки розвитку критичного та творчого мислення, комплексного та контекстного подання інформації.

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register