Суспільство

Чи платитимуть пенсії тим, хто назавжди виїхав з України: відповідь Пенсійного фонду

При виїзді пенсіонера за кордон на постійне місце проживання виплата пенсії припиняється. Однак пенсіонер при виїзді може отримати наперед шість виплат.

Про це повідомили в Пенсійному фонді.

Коли припиняється нарахування пенсії

За інформацією Пенсійного фонду, оформленням виїзду на постійне місце проживання за кордоном займається міграційна служба. Вона повідомляє Пенсійний фонд про осіб, які оформили такий виїзд, і нарахування пенсії припиняється.

Пенсіонер також може подати до Пенсійного фонду заяву та документи про виїзд на постійне місце проживання за кордон і отримати пенсію наперед за шість місяців, рахуючи з місяця, що настає за місяцем зняття з обліку за місцем постійного проживання. Це передбачено статтею 51 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне забезпечення».

Чи припиняється нарахування, якщо пенсіонер поїхав з України на час війни

При тимчасовому виїзді за кордон виплата пенсії не припиняється.

Виплати можуть лише призупинити у разі неотримання призначеної пенсії протягом шести місяців підряд (наприклад, якщо людина до виїзду за кордон отримувала пенсію через «Укрпошту» та не переадресувала її на банківську картку). Призупинення виплати пенсії передбачено підпунктом 4 пункту 1 статті 49 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування (ЗДПС)».

Нагадаємо, що в Україні можуть подвоїти пенсію за особливі заслуги борцям за незалежність у ХХ столітті. Це прописано у законопроєкті 8032.

В Україні розпочали роботу над створення системи накопичувальної пенсії. Для цього вже зробили кілька важливих кроків.

Міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович запевнила, що розмір пенсій у 2023 році не зменшиться. Вона каже, що він може навіть збільшитися.

В Україні жінка, яка досягла пенсійного віку і отримує власну пенсію, має право на пенсії у зв’язку з втратою годувальника. Зокрема, якщо на момент смерті чоловіка вони проживали разом і були у шлюбі.

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про казначейський пенсійний план, який має на меті впровадження додаткової добровільної пенсійної накопичувальної системи.

Ще статті по темі

Back to top button