Суспільство

Чому пташки не летять у годівнички – роз’яснення чернігівського зоолога

У холодну пору року птахи цілком природно злітаються до населених пунктів, у яких взимку можна знайти трохи більше їжі. Підгодівля птахів є вкрай важливою справою, яка щодня може врятувати багато пташиних життів. Метаболізм у птаха надзвичайно швидкий, тому для обігріву організму постійно треба харчуватися.

Облаштувати годівничку для птахів можна в будь-якому вигляді. Нею може стати ваше підвіконня або будь-яка конструкція, яку ви зробите з пластикової пляшки, пакета від соку або будь-чого іншого.

Щоправда, зоологи застерігають, може виникнути ситуація, коли приваблива годівничка повішена, корм у неї засипаний, а пернаті не летять.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дикі качки облюбували центр Чернігова (Фото)

За словами чернігівського зоолога Олександра Федуна, в цьому немає нічого дивного. І треба набратися терпіння.

«Якщо спробувати влаштувати підгодівлю, наприклад, синичок, будете спершу розчаровані. Птахи одразу на годівничку не прилетять. Бо в них уже сформувалися поведінкові  маршрути. За якими вони курсують і знаходять собі їжу. А тут нова годівничка і нове місце, яке вони ще не розвідали. Але згодом синичка чи якась інша пташка випадково залетить до годівнички і побачить, що там є насіння. І тоді маршрутний похід розшириться», – розповів зоолог.

За його словами, до підгодівлі треба підготуватися заздалегідь. Зокрема, запастися зерном, насінням, окремими ягодами. Для пташок найкраще підійде насіння соняха, льону, просо, конопля. Все це можна змішувати. Також Олександр Федун радить заготовляти горобину, будяк, пригощати маленьких пташок несолоним салом. Натомість годувати пернатих хлібом – не можна.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Ще статті по темі

Back to top button