Суспільство

День різних шкарпеток, або Міжнародний день людей із синдромом Дауна

Сьогодні, 21 березня, – Міжнародний день людей із синдромом Дауна.

Цього дня заведено вдягати шкарпетки різного кольору або взагалі лише одну шкарпетку, аби показати, що різниця між нами лише в одній хромосомі. Двадцять перший день третього місяця був обраний, щоб показати, що синдром Дауна пов’язаний із трьома копіями 21-ї хромосоми (трисомія по 21-й хромосомі).

Уперше цей День почали щорічно відзначати з 2006 року – він був заснований на VI міжнародному симпозіумі з питань синдрому Дауна, проведеному в Пальма де Майорка, за ініціативою правлінь Європейської та Всесвітньої асоціацій Даун-синдром.

Як свідчать статистичні дані, ймовірність народження дитини з синдромом Дауна становить 1:600-800 всіх новонароджених і не залежить від раси, місця проживання, способу життя або соціального становища батьків.

Імовірність народження дитини з синдромом Дауна збільшується з віком матері і в меншій мірі, але все-таки залежить і від віку батька. Один із чинників ризику – близькоспоріднені шлюби.

Пацієнти з синдромом Дауна піддаються навчанню, і при застосуванні відповідних методик можуть розвиватися в інтелектуальному плані. Народжені з синдромом Дауна діти можуть навчитися не тільки самообслуговування, але й читати, рахувати та писати, доступні їм і спеціальні знання. Коефіцієнт інтелекту (IQ) людей із синдромом Дауна коливається від 20 до 75 (нормою вважається IQ більше 70).

Батьки дітей із синдромом Дауна змушені щодня боротися за гідне існування і майбутнє своїх дітей, долаючи величезний опір і нерозуміння з боку суспільства.

Міжнародний день людини з синдромом Дауна ставить перед собою мету привернути увагу суспільства до проблем людей з обмеженими здібностями, адже вони трохи відрізняються від звичайних людей із погляду інтелекту, багато з них страждають від вроджених вад серця, але своєю добротою, щирістю і безпосередністю компенсують усе те, чим відрізняються від звичайних людей, а часто й перевершують їх.

Свою інтелектуальну відсталість люди із синдромом Дауна компенсують своєю приголомшливою душевністю, відкритістю і наївністю. Вони дуже добродушні, життєрадісні та позитивні люди, самі охоче прагнуть до спілкування. Що більше вони спілкуються зі звичайними однолітками в дитячих садках або школах, на майданчиках і в спортивних секціях, тим менш помітне відставання в розвитку, тим кращий психічний і фізичний розвиток таких дітей.

Діти з синдромом Дауна обдаровані не менше, ніж звичайні діти, мають художній талант, музичні (зокрема танцювальні та співочі) й артистичні здібності, вони схильні до поезії, успішні в спорті.

Читайте новини ЧЕline у соціальних мережах Вконтакте та Facebook.

Ще статті по темі

Back to top button