Суспільство

День Збройних сил України 2017: історія та традиції свята (Фото)

День Збройних сил України – одне з найважливіших свят в нашій країні, особливо в цей час. Воно з’явилося ще в 1993 році, майже відразу після прийняття Україною незалежності.

І з того дня, День Збройних сил України щорічно відзначають 6 грудня. І в честь цього свята, ми вирішили розповісти вам його історію і традиції.

День Збройних сил України 2017: історія свята

Як ми вже сказали, День Збройних сил України з’явився ще в 1993 році, а його дата приурочена до дуже важливої події в історії нашої країни. Після проголошення незалежності України почалася підготовка нормативно-правової бази для створення національних збройних сил. Саме 6 грудня 1991 року Верховна Рада затвердила два значущих закони «Про оборону України» та «Про Збройні сили України». І через два роки, саме в цей день було прийнято рішення відзначати День Збройних сил України.

Зазвичай День Збройних сил України відзначають усі війська нашої країни: сухопутні, повітряні та військово-морські. У різні роки президентами були засновані професійні свята для кожного з цих родів військ (День Сухопутних військ, День авіації, День ВМФ), але «День Збройних сил України» має особливе значення, бо в цей день скріплюється бойове братерство між усіма військовослужбовцями республіки.

День Збройних сил України 2017: традиції свята

6 грудня, незважаючи на всю важливість, не є офіційним вихідним днем. Зазвичай у День Збройних сил України проходить чимало урочистих заходів, які повинні показати військовим, наскільки вони цінні для нашої країни. За традицією, службовців ЗСУ щорічно вітає Президент.

Також, 6 грудня покладають квіти до могили Невідомого солдата, проходить божественна літургія. Крім цього, в День Збройних сил України проходить чимало виставок та інших інформаційних заходів.

 

Військовий оркестр є невід’ємною частиною всіх родів військ. Хоч би де ви служили, скрізь є оркестр. День починається з горніста. А військові паради, різні дійства не минають без оркестру. Але військові оркестри ще можуть і звеселяти, додаючи нам оптимізму та радості життя. Ось тільки гляньте на фоторепортаж – і ви зрозумієте, що служба у військовому оркестрі не лише служба, а ще велика колективна праця.

Ці архівні фотографії показують нам, як військові оркестри в Чернігові не тільки несуть службу, а ще й беруть активну участь у різних святах.

Фото Віктора Кошмала

Ще статті по темі

Back to top button