Діалог і довіра: представників місцевого самоврядування Чернігівщини вчать новим методам вирішення конфліктів
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2023/03/336015960_3535852616643810_716175384093321254_n-780x470.jpg)
Представники місцевого самоврядування Чернігівської області розпочали навчання новим методам вирішення конфліктів для посилення згуртованості. Методикам використання діалогових підходів під час проведення консультацій з громадськістю навчалися представники 10 громад Чернігівської області під час заходу, що відбувся 14 березня 2023 року в місті Чернігів.
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2023/03/335922238_1576752136165201_5603644263761729710_n-855x642.jpg)
Методика діалогового підходу є важливим інструментом, який дасть змогу муніципалітетам вирішувати актуальні питання життя громади, враховуючи потреби різних груп місцевих жителів, представників бізнесу, громадських організацій і внутрішньо переміщених осіб.
Як зазначив один із тренерів проєкту Олег Овчаренко: «Насамперед, діалог – це «глибинний процес», тобто не просто факт зустрічі чи розмови або суперечки, а процес, коли комунікація між учасниками виходить за межі обміну звинуваченнями чи претензіями. Натомість ми фокусуємося на індивідуальних чи колективних переживаннях, болях, їхніх причинах, передумовах».
У подальшому за підтримки експертів проєкту, навчені представники місцевого самоврядування із цих громад зможуть використати діалогові методики на практиці при проведенні консультацій з громадськістю. Так, в громадах Чернігівської області, які беруть участь в проєкті, будуть обрані актуальні теми, з’ясовані різні бачення вирішення актуальних проблем та відбудуться щонайменше два громадські обговорення із залученням усіх зацікавлених сторін.
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2023/03/335514738_744391577315617_4412815052068045938_n-856x642.jpg)
Як зазначив координтор проєкту в Чернігівській області Онищук Володимир: «Діалог – це завжди про довіру, без якої неможливо побудувати хороші та міцні стосунки як в родині, та і в громаді. Можна довго розмірковувати та розповідати про те що думка всіх важлива, потрібна, цінна…, але якщо так і не почати слухати, то це лише слова. Тому ми під час реалізації проекту будемо вчитися активно слухати, домовлятися та будувати довірливі взаємовідносини між владою та мешканцями громад Чернігівщини!»
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2023/03/335953990_166938746206944_5560131034726758664_n-856x642.jpg)
В рамках проєкту «Лабораторії творчого діалогу» навчання практикам проведення діалогів загалом пройдуть 240 представників місцевого самоврядування з 12 регіонів України. Проєкт є однією з перших масштабних ініціатив впровадження діалогового підходу в застосуванні інструментів участі на місцевому рівні.