Дитяча йога – у Чернігові готують міцний фундамент для гармонійного розвитку особистості малечі (Фото)
Наше місто потроху оговтується від повномасштабного вторгнення російської федерації, розпочалися капітальні ремонти будинків і відновлення інфраструктури, більшість закладів та установ вже відновили свою роботу після великої паузи. Чернігівські батьки дедалі частіше задумуються, як допомогти своїм дітям відновити психоемоційний стан і заповнити їхнє дозвілля.
Один із варіантів, доступних у Чернігові, – дитяча йога. Її можна назвати своєрідною гімнастикою, що відрізняється від дорослої тим, що асани для дітей викладають у більш легкій і доступній формі. Докладніше про особливості нам розповіла Анна Приходько, яка викладає йогу вже понад 10 років і заснувала школу здорового способу життя «Гармонія душі та тіла».
Із чого починається дитяча йога та для чого вона потрібна? Як відбуваються заняття?
Насамперед ми розпочинаємо з оздоровчої гімнастики, щоб усі процеси в організмі дитини правильно формувалися ще змалечку. Це закладає міцний фундамент у подальшому розвитку – як фізичного тіла, так і психоемоційної сфери. Дитина стає врівноваженою, гармонійною та спокійною. Крім фізичних вправ, ми ще багато спілкуємося на різні теми, зокрема про стосунки в родині, шанобливе ставлення до батьків. Вивчаємо правила етикету. Багато приділяємо уваги тому, щоб дитина вміла комунікувати з іншими, не боялася знайомитися з новими людьми. У нас є навіть спеціальна гра «Знайомство» – коли до нас приходять нові дітки, ми неодмінно наприкінці заняття граємо в таку забаву, кожен розказує про себе коротку історію. Підлітки взагалі люблять поговорити, вдома з батьками це не завжди вдається, а тут вони перебувають у колі своїх друзів, починають відкриватися. У нас школа здорового способу життя, тому намагаємося зважати на всі аспекти.
Кажуть, йога допомагає розвивати й інші сторони особистості. Це правда?
Йога розвиває в дитини світогляд, впорядковує думки, дає більше енергії та бажання на інші справи. Наприклад, у нашому залі є музичні інструменти, і діти, які займаються в музичній школі, полюбляють приходити раніше, аби пограти. Вони надихають інших дітей, є навіть дівчинка, яка записалася до музичної школи, бо бачила, як грає її подруга. Ми і творчі вечори інколи влаштовуємо.
Також часто буває й таке, що на йогу приводять дітей, а потім уже сама малеча долучає до занять і батьків.
Скільки дітей зараз відвідують заняття?
До початку повномасштабного вторгнення у нас були дві групи дітей: із 7 до 11 років і з 12 до 16 років. На жаль, зараз дітей приходить менше, багато хто виїхав із міста, тож ми зробили об’єднану групу. Деякі батьки боїться відпускати дітей через повітряні тривоги, що інколи лунають по кілька разів на день. До речі, на такі випадки у нас також є план дій. Майже все літо ми проводили безкоштовні заняття щопонеділка.
Доволі часто, прогулюючись містом, можна побачити, як хтось займається йогою в парку. Чи практикуєте ви таке?
У Чернігові ми займаємося здебільшого в приміщені, в нашій залі, там є всі комфортні умови. Безперечно, на вулиці зараз гарна погода, сонечко, але не всі можуть розслабитися та сконцентрувати свою увагу на заняттях, коли на них дивляться незнайомі люди.
Утім, ми організовуємо спеціальні виїзні заняття, вікенди та подорожі. Це практикуємо з дорослими, наприклад, раніше виїжджали до Седнева, поєднували приємне з корисним. Ходили на екскурсії. Займалися на території садиби Лизогубів, там гарний парк і людей зазвичай небагато. От найближчим часом плануємо поїхати в Карпати на тиждень.
Який оптимальний вік для початку занять йогою?
Я раджу віддавати дітей не раніше 6-річного віку, але найголовніше, щоб це все було на добровільних засадах. Тобто щоб дитина сама хотіла ходити та займатися, а не тому, що її примусили батьки. Загалом добре, коли заняття стають родинним хобі, це ще один спосіб зблизитися з рідними та частіше проводити час разом.
Спілкувалася Марина Кирієнко
Фото – з архіву Анни Приходько