Суспільство

Для дітей із Донеччини провели турне історичними місцями Чернігівщини (Фото)

До Чернігова нині приїхали 25 учнів 5-9-х класів Слов’янської загальноосвітньої школи №6 ім. Т.Г.Шевченка у супроводі батьків і вчителів. Під час канікул упродовж п’яти днів діти мають нагоду познайомитися з історичними та культурними місцями Чернігівщини. Такий подарунок для маленьких донеччан зробили військовослужбовці 8-го навчального центру ДССТ Міноборони України.

Про це повідомили у відділенні спеціальних кореспондентів Інформагентства Міноборони (м.Чернігів).

Допомагати школі військові розпочали ще з липня 2014 року, коли фахівці 1-го об’єднаного загону Держспецтрансслужби у складі підрозділів зі Львова, Червонограда і Чопа безпосередньо відновлювали пошкоджені російськими бандитами загальноосвітні школи №6, 10, 16 і дитячий садочок №30 міста Слов’янськ. Не покладаючи рук зранку і до пізньої ночі без вихідних працювали військовослужбовці 1-го об’єднаного загону. Вони відновили фасади, посічені осколками, замінили понищені склопакети, відремонтували систему опалювання, відремонтували пошкоджені приміщення та упорядкували території навколо шкіл. Усі воїни докладали максимум зусиль для вчасного завершення відновлювальних робіт, щоб 1 вересня для учнів, а особливо для першокласників пролунав перший дзвоник і вони мали змогу навчатися в комфортних умовах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Епізоди війни: кривава хроніка загибелі ворожої колони під Спартаком на Донеччині

Відтоді завдяки підтримці голови адміністрації Державної спеціальної служби транспорту генерал-лейтенанта Миколи Малькова започаткувалася добра традиція – під час шкільних канікул школярі відвідують одну з частин ДССТ. Юних гостей приймали Київ і Чернігів, Новомосковськ і Дніпро, Львів та Червоноград, Кривий Ріг, Чоп та Конотоп. Загалом уже відбулося 17 поїздок, до яких залучилося близько 400 дітлахів.

У Чернігові діти побували на Болдиній горі, стародавньому Валу, відвідали Троїцько-Іллінський монастир, Свято-Троїцький кафедральний собор, Катерининську церкву, оглянули унікальний підземний архітектурний комплекс ХІ – ХІХ ст. Антонієві печери та експозиції Історичного музею. Цікавим були проведені дитячими психологами майстер-класи із виготовлення янголів-оберегів та ляльок, і, звісно ж, дітям сподобався відпочинок у чернігівському Макдональдсі. Також військовослужбовці ознайомили дітей із навчальним центром, показали навчальні місця, де готують водолазів, водіїв і саперів, а на стрільбищі полігону навчального центру школярі оглянули стрілецьке озброєння, а охочі навіть мали нагоду під керівництвом інструкторів виконати навчальну вправу з пістолета Макарова і автомата Калашникова.

Також цього разу діти побувають у легендарній гетьманській столиці Батурині, де на них чекають цікаві екскурсії в Фортеці, Будинку-музеї генерального судді Василя Кочубея, Палаці гетьмана Кирила Розумовського, а також у Конотопі – в Музеї авіації.

Як зазначила директор школи Наталія Дубровська, кожна така екскурсія історичними та культурними місцями України має не тільки пізнавальну і естетичну вагу, діти Донбасу відкривають для себе нову Україну – красиву, величну, могутню, з надзвичайно потужною культурою та славною історією, нашим міцним корінням, яке тягнеться ще з часів Київської Русі.

— Наші діти з величезним задоволенням їдуть на ці екскурсії, вони вже розуміють, що і західна, і східна Україна – це дійсно наша Батьківщина, адже їх повсюди щиро і гостинно зустрічають. А наших військових діти люблять найбільше, вони відчувають у них справжніх захисників, а деякі діти вже зараз хочуть бути схожими на них. Бути мужніми, сильними, надійними! – сказала Наталія Дубровська.

Ще статті по темі

Back to top button