До 80 випадків щотижня: на Чернігівщині почали частіше хворіти на вітрянку
Протягом останніх двох місяців в області реєструється зростання захворюваності вітряною віспою серед дітей (до 80 випадків щотижнево).
Про це повідомляє Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб.
Вітряна віспа – одна з найпоширеніших інфекцій у світі. За рівнем захворюваності вона поступається лише грипу й іншим гострим респіраторним вірусним інфекціям.
Збудником вітрянки є вірус Varicella zoster, що передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Інколи вірус може передаватися через предмети, на яких зберігається інфекція.
Хвороба є дуже заразною. Чутливість дитячого організму до вітряної віспи надзвичайно висока. Після контакту з джерелом інфекції заражаються 95-98% осіб, які не мають специфічного імунітету, тобто раніше не хворіли і не були щеплені.
Інкубаційний період вітрянки триває від 11 до 21 дня, найчастіше – 14 днів. Продромальні явища у дітей або відсутні, або зводяться до незначних симптомів загальної інтоксикації (нездужання, втрата апетиту, субфебрильна температура тіла тощо). У дорослих часто відзначаються сильніші та триваліші прояви інтоксикаційного синдрому. На тлі цього на шкірі з’являються висипи, що локалізуються на обличчі, волосистій частині голови, тулубі та кінцівках. У випадках інтенсивного висипу елементи можна іноді знайти на долонях і підошвах.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Чернігівщині попрощалися із загиблим військовим
Джерелом інфекції при вітряній віспі є хворий, який стає небезпечним для оточення з кінця інкубаційного періоду (за 6-7 годин до появи висипу) і до 5-ї доби з моменту появи останніх елементів висипу. Особливо небезпечними джерелами інфекції є хворі з наявністю везикул на слизових ротової порожнини, тому що в них швидко лопаються пухирці та виділяється велика концентрація вірусу зі слиною.
Додатковим джерелом може бути хворий на оперізувальний герпес, але він виділяє значно менше вірусів.
Попри слабку стійкість вірусів у довкіллі, доведено можливість їх поширення з повітря за межі кімнати, де перебуває хворий, через відчинені двері, систему вентиляції тощо. Таким чином зараження може поширюватись на увесь будинок. Не виключена можливість вертикальної передачі вірусу вітряної віспи від матері до плоду, що може спричинити вади розвитку.
Хворого на вітряну віспу ізолюють на термін до 5-го дня від моменту появи останніх елементів висипу. У дитячих колективах обмеження (медичний нагляд за контактними особами, заборона приймати нових дітей) має тривати з 11 по 21 день від моменту контакту з хворою дитиною.
Для розриву механізму передачі здійснюють часте провітрювання та вологе прибирання приміщення, де перебувають хворі.
Відповідно до Національного календаря щеплень, вакцинація з метою профілактики вітряної віспи є рекомендованою.
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv