Суспільство

Експерти розповіли, як діяти у випадку замінувань

У Чернігові три дні поспіль через повідомлення про замінування навчальних закладів евакуюють учасників навчального процесу.

Це вже не перший випадок в Україні протягом кількох останніх днів. Експерти вбачають у цьому спроби російських спецслужб посіяти хаос в українському суспільстві та спровокувати паніку серед населення.

Проблема набула настільки великих масштабів, що на загальноукраїнських телеканалах їй присвячують цілі програми. Зокрема, ведучі ранкового шоу «Ранок з Україною» запросили експерта з безпеки, який поділився корисною інформацією – простими правилами, як діяти під час терористичної небезпеки, при замінуванні різних об’єктів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Через повідомлення про замінування в Чернігові знову евакуюють учасників навчального процесу (ОНОВЛЕНО)

Найголовніше, за його словами, зберігати спокій, не панікувати і вийти з приміщення. Краще не проявляти власну ініціативу в таких ситуаціях, а прислухатися до команд охоронців або оголошень з гучномовця.

«Одне з найпоширеніших базових рішень – евакуація. Якщо повідомили про замінування шкільного закладу, важливо чітко та спокійно пояснити дітям, що робити. І взагалі – періодично проводити навчання з евакуації», – сказав експерт Сергій Шабовта.

Роз’яснення, як діяти за потреби евакуюватися, опублікував і освітній омбудсмен Сергій Горбачов. Він посилається на Правила пожежної безпеки для навчальних закладів. Там передбачені певні кроки для дорослих:

  • у найкоротший строк визначити найбезпечніші евакуаційні шляхи та виходи до безпечної зони;
  • не залишати дітей без нагляду з моменту отримання інформації про небезпеку та до її ліквідації;
  • дітей молодшого віку і хворих треба евакуювати насамперед.

У зимовий час на розсуд осіб, які здійснюють евакуацію, діти старших вікових груп можуть заздалегідь одягтися або взяти теплий одяг із собою, а дітей молодшого віку треба виводити або виносити, загорнувши в ковдри чи інші теплі речі.

Також необхідно ретельно перевірити всі приміщення, щоб не допустити перебування в небезпечній зоні дітей, виставити пости безпеки на входах у будівлі, щоб унеможливити повернення дітей і працівників до будівлі.

У міжнародній практиці на такі випадки є чотири основні правила для школярів:

  • Не говори – щоб чути вчителя
  • Не біжи – щоб не постраждати
  • Не штовхайся – щоб не постраждали інші
  • Не повертайся – щоб залишатися в безпеці

Джерело: 0462.ua

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Ще статті по темі

Back to top button