Фахівці перевірили якість води у річці Остер

800xdsc06318_raf[1]

Керуючись наказом від 30.03.2018 № 28 Державної екологічної інспекції про проведення кризового моніторингу поверхневих водойм Чернігівської облаті, який видано з настанням повеневого періоду, спеціалістами інструментально-лабораторного контролю Чернігівської області проводились відбори проб поверхневої води з річки Остер на території Козелецького району.

За результатами інструментально-лабораторного контролю проб вод відібних у квітні-травні виявлено наступне:

2018-05-16_141851 2018-05-16_141907

Про це ЧЕline повідомили у Державній екологічній інспекції у Чернігівській області.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рівень води в Десні почав спадати

Встановлено збільшення кольоровості води (коричневатий колір) та незначні перевищення вмісту заліза, нітритів та органічних речовин за ХСК (хімічне споживання кисню) у порівнянні з гранично допустимими концентраціями (ГДК) для водойм рибогосподарського призначення.

Вищезазначений факт пов’язаний з повеневими явищами, що супроводжуються змиванням з водозбірної території р. Остер великої кількості води.

Також, на негативні зміни гідрохімічного складу рчки впливають антропогенні фактори: захаращення прибережної смуги та водного дзеркала річки сміттям, господарсько-побутовими відходами та змиви талих вод з сільсько-господарських угідь.

Стосовно перевищення вмісту заліза – це є траційне явище для річок поліської зони та пов’язано з природними факторами. В цілому гідрохімічні показники якості поверхневих вод у створах спостереження не зазнали значних змін у порівнянні з минулорічними показниками і переважно відповідають гранично допустимим концентраціям для водойм рибогосподарського призначення. Моніторингові спостереження за гідрохімічним станом р. Остер тривають.

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register