Феромонні пастки в дії: у Ялівщині поменшало короїдів

675d28c04794e3c683f4419536c4c15f_XL

Працівники комунального закладу «РЛП «Ялівщина» перевірили вміст феромонних пасток, які вже другий рік поспіль розвішують у парку для боротьби з верхівковим короїдом. Моніторингові дослідження показали значне зменшення чисельності шкідників. Якщо в 2019 році з пасток дістали 44797 особин, то цьогоріч – 3311. Результат позитивний, тому роботу продовжуватимуть і надалі. До того ж, науковці попереджають про можливий черговий сплеск засилля короїда наступного року.

 

Нагадаємо, що феромонні пастки разом з іншими інтегрованими методами захисту лісу від стовбурових шкідників в РЛП «Ялівщина» впроваджуються з 2018 року за участі фахівців Державного спеціалізованого лісозахисного підприємства «Харківлісозахист».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У ландшафтному парку «Ялівщина» розвішують пастки для короїдів

Вказані заходи проводяться за рахунок коштів обласного природоохоронного фонду в рамках Програми охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області на 2014-2020 роки.

До речі, разом із комахами-шкідниками у феромонних пастках були виявлені їхні природні вороги – мурахожуки, яких працівники комунального закладу повернули в природне середовище існування. Два роки тому більше півтори тисячі особин мурахожука були заселені в Ялівщину, аби зупинити поширення осередків верхівкового короїда та зберегти лісовий масив.

2020_11_02_koroyid_02

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Департамент екології та природних ресурсів
Чернігівської облдержадміністрації, КЗ «РЛП «Ялівщина»

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register