Суспільство

Громадський бюджет як шлях взаємодії влади і громади

Жителі Кіптівської громади детально ознайомилися із громадським бюджетом і висловили зацікавлення у реалізації цього механізму співпраці влади та громадськості у своїй ОТГ.

1 липня у громаді відбувся перший семінар «Громадський бюджет: шлях до взаємодії між владою і громадою». У семінарі взяли участь старости сіл Кіптівської ОТГ, представники місцевої влади й громадські активісти.

Голова громадської організації «Асоціація демократичного розвитку» Анна Ніколенко-Баєва, експертки громадського бюджету Олена Лисенко та Ірина Синельник представили учасникам семінару історію запровадження громадського бюджету в Україні та закордоном, розповіли про особливості бюджету участі у Чернігові й ОТГ Чернігівщини.

Також під час семінару учасники спланували етапи його втілення у Кіптівській громаді, адже переважна більшість ОТГ регіону вже реалізують або мають намір запровадити у себе досвід залучення місцевих жителів до розподілу частини коштів бюджету громади. Серед проектів, які можна запропонувати у громаді, учасники назвали оновлення парку, облаштування автобусної зупинки, встановлення спортивного і дитячого майданчиків.

65929521_427021851360168_4523251052664848384_n

Позитивно оцінює можливості втілення бюджету участі у Кіптівській ОТГ сільський голова Володимир Кучма. Він переконаний, що це дозволить активізувати місцевих мешканців та втілити низку проектів, які хочуть люди.

Громадський (партиципаторний) бюджет/бюджет участі – інструмент прямої демократії і дієвий механізм взаємодії громади з органами місцевого самоврядування, за допомогою якого жителі міста (селища, ОТГ) мають можливість  брати участь у прийнятті  рішень на місцевому рівні, щодо розподілу частини бюджетних коштів на втілення суспільно корисних ініціатив.

Процес громадського бюджету активізує громаду, формує довіру  громадян до місцевої влади та сприяє їх взаємодії, а також допомагає у визначенні та вирішенні проблем, які найбільше хвилюють жителів міста, селища чи ОТГ. Крім того, громадський бюджет підвищує рівень відкритості та прозорості роботи місцевої влади, а також дозволяє жителям міста безпосередньо впливати на бюджетну політику громади.

65529055_2069808793314177_6299524736015663104_n

Семінар відбувся у рамках проекту «Впровадження та розвиток громадського бюджету в об’єднаних територіальних громадах Чернігівської та Черкаської областей», який ГО «Асоціація демократичного розвитку», реалізує за фінансової підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Погляди учасників заходу не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.

Ще статті по темі

Back to top button